Reklam Alanı
Reklam Alanı
aspirin maskesi
Kadın 93 0

Aspirin Maskesi- Cildinizi Yenileyin

Sivilce düşmanı bir maske arıyorsanız aspirin maskesi size çare olabilir. Son dönemde en çok anılan maske türlerinden biri olarak yapımı oldukça kolaydır. Bunun için koruyucu bir tabaka bulunmayan dört veya beş adet aspirine ihtiyacımız var. Bir yemek kaşığı ılık su, bal ve yoğurt da maskemizin diğer ihtiyaç listesi kalemleri arasında yer alıyor. Aspirinler kaşığın tersi veya çatalla kullanılmak suretiyle toz haline getirilir. Ağır ağır ılık su ilave edilerek bir güzel karıştırılır. Yumuşak bir krem formunu alması sağlanır. Kremin kıvamını artmak için bal ya da yoğurt kullanabilirsiniz. Kuru ciltler için bal birebirdir. Sade yoğurt da aynı şekilde tesire sahiptir. Bu iki materyal zorunlu değil, tercihe bağlı olarak kullanılabilir.

Aspirin Maskesi Uygulaması

Çok yağlı bir cilde sahip iseniz bir yarım limonun suyunu karışıma ilave edebilirsiniz. Limonun suyu yağ düşmanıdır. Sivilcelerin yoğun olduğu bölgelerden başlanarak aspirin maskesi tatbik edilir. Maskenin cildinize işlemesi için 10 – 15 dakika kadar cildinizde bekletilmesi gerekir. Göğüs kısmında sivilce çıkmadığı müddetçe sürmeye gerek yoktur. Yüz ve boyun bölgesine sürülebilir. Bir süre bekletildikten sonra maske kurumaya ve cilt gerilmeye başlar. Yüzünüzü ılık su ile duruladığınız takdirde cildin başarılı bir şekilde beslenmesini sağlamış olursunuz. Etkisini sürdürebilir kılmak için karışımı hazırlayarak haftada bir kez kullanabilirsiniz. Sivilceleriniz çok ise haftada 2 defa uygulanması yeterli olacaktır.

Aspirin Maskesi Yararları 

Sivilce maskesinin yararları arasında tahriş olmuş cildi yatıştırması gelmektedir. Zira sivilceler cildi tahriş edici etkiye sahiptir. Ayrıca yeni sivilce oluşumunu engellemek için de aspirin maskesi yapmalısınız. Mevcut sivilcelerin kaybolması için de doğru bir tercihtir. Cildi yumuşatıcı etkisi de bulunan bu maske aynı zamanda sivilceden oluşan cilt lekeleri için de doğru bir tercihtir. Aspirine alerjisi olanların bu maskeyi yapmaları sakınca teşkil etmektedir. Bunu bilmeyenler için yapılacak bir test, maskeyi hazırladıktan sonra elin üst kısmında küçük bir noktaya uygulamalarıdır. Bu riski almak istemiyorsanız bu maskeyi yapmamanız tavsiye edilir. Öte yandan sivilcelerle mücadelede sakıncalı durumlardan birisi maske uygulamasının dışında sivilcelerle oynanmasıdır. Sıkılan sivilcelerin dağılma ve çoğalma riski yüksektir. İz kalma riski de aynı şekilde artar.

 

İlginizi Çekebilir: Zeytin Çekirdeği Maskesi Cildinizi Yenilemenin En Kolay Yolu

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir