Reklam Alanı
Reklam Alanı
Kadın 150 0

 Cilt Güzelliği İçin Maskeler – En Etkili Maske Uygulamaları

 Gün boyu yaşanan stres ve gerginlik yüzdeki kırışıklıklara sebep olurken ciltteki yağlanma, hava kirliliği, sağlıksız beslenme gibi durumlar da ciltte leke ve akne oluşmasına sebep olur. Cildin sağlıklı ve canlı görülmesini engelleyen bu durumları yok etmek için çeşitli maskelerden yardım almak gerekir. Bu maskeler özellikle yüz bölgesinde oluşan kir ve yağ için peeling görevi yapacaktır. İşte bu maskelerden birkaçı:

 Aspirin Maskesi

 Aspirin ağrı kesici olarak kullanılan ve içerisinde antiinflammator ve antibakteriyel maddeler bulunan bir ilaçtır. Özellikle sivilceli ciltlerin sağlığına kavuşması için bu maske kullanılır. Aynı zamanda yüzden ölü cildi de atan aspirin maskesi, evde hazırlanabilen kolay bir maskedir.

Aspirin Maskesi Hazırlanışı ve Faydaları İçin Tıklayın

 Salatalık Maskesi

 İçerdiği yüksek miktardaki su ile ciltteki kuruluğu gideren salatalık, maske olarak kullandığı zaman kaşıntı ve pul pul dökülmeleri engel. Aynı zamanda içerdiği vitaminler sayesinde de cilde sağlıklı bir parlaklık kazandırır.

Salatalık Maskesi Hazırlanışı Ve Faydaları İçin Tıklayın

 Limon Maskesi

 Limon, yüz bölgesinde bulunan fazla yağı arındırır. Bu özelliği sayesinde limon maskesi kullanılarak sivilce ve aknelerden kurtulmak mümkündür. Limon maskesi aynı zamanda asitli bir yapıya sahiptir ve bu da ciltteki lekeleri gidererek cilt tonunu eşitler.

Limon Maskesi Hazırlanışı Ve Faydaları İçin Tıklayın

 Bal Maskesi

 Bal maskesi kırışıklık, yara, mantar ve yara izleri üzerinde etkilidir. Özellikle yağlı cilt tiplerinde görülen sivilce ve akneleri yok etmekte oldukça faydalıdır. İçerisindeki doğal şeker sayesinde de ciltte doğal bir parlaklık meydana gelir. İçerdiği minareler sayesinde de cildin nemli kalmasına yardımcı olur.

Bal Maskesi Hazırlanışı Ve Faydaları İçin Tıklayın

 Zeytinyağı Maskesi

 Saç, cilt, tırnak gibi hemen her bölge için kullanılan zeytinyağı maskesi vitaminler, mineraller ve doğal yağ asitleri bakımından oldukça zengindir. Bu maske cildi korur ve yaşlanmasını geciktirir. Cilt hücrelerinin onarılmasında etkili olan zeytinyağı maskesi aynı zamanda saçlara doğal bir parlaklık kazandırır. Tırnaklarında sağlam ve parlak olmasını sağlar.

Zeytinyağı Maskesi Hazırlanışı ve Faydaları İçin Tıklayın

 Zeytin Çekirdeği Maskesi

 20 adet zeytinin çekirdeği ile hazırlanan bu maske, tüm cilt tipleri için uygundur. Cildi ölü derinden arındırır ve ciltteki hücrelerin yenilenmesine hız kazandırır. Bu sayede ciltte bulunan izler yok olur ve sağlıklı bir görüntü elde edilir.

Zeyitn Çekirdeği Maskesi Hazırlanışı ve Faydaları İçin Tıklayın

 Yaş Maya Maskesi

 Çoğunlukla hamur işlerinde kullanılan yaş maya ile hazırlanan maske, zamanla yüzde oluşan inçe çizgileri giderir. Aynı zamanda gebelik esnasında yüz bölgesinde oluşan cilt lekelerini de yok eder. Yağlı cilt tipine sahip insanlarda yağ oranını dengeler ve sivilce oluşumunu engeller.

Yaş Maya Maskesi Hazırlanışı Ve Faydaları İçin Tıklayın

 Greyfurt Maskesi

 Cilt üzerinde parlak bir görüntü yakalamak için greyfurt suyu içilebilir ancak greyfurt maskesi, içerdiği C vitamini ile ciltteki kırışıklıkları gidermektedir. Aynı zamanda güneşe başlı cilt lekelerini de engeller. Greyfurt maskesi peeling etkisi yaparak cildi ölü derinden de temizler.

Greyfurt Maskesi Hazırlanışı Ve Faydaları İçin Tıklayın

 Kuru Ciltlere Maske

 Cilt problemleri arasında en yaygın olanlarından birisi de kuru cilttir. Bir çok kozmetik ürünü bu sorunu gidermeyi vaat etse de uzun süreli kullanımda çeşitli sıkıntılara neden olur. Bu sebeple kuru ciltler için kullanılan maskeler, cildin nem dengesini düzenlerken aynı zamanda kuruluğa bağlı kırışıklıkları da engelleyecektir.

Kuru Ciltler İçin Maske Hazırlanışı Ve Faydaları İçin Tıklayın

 Muz Maskesi

 Muz, içerdiği mineral ve vitaminler sayesinde cildi güzelleştirirken doğal bir parlaklık ve canlılık da kazandırır. İçerdiği B vitamini sayesinde zamanla yaşlanan cildi gençleştirir. Yarım saatte hazırlanıp uygulanan bu maske kurumuş ciltler için de nem kaynağı olacaktır.

Muz Maskesi Hazırlanışı Ve Faydaları İçin Tıklayın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir