Reklam Alanı
Reklam Alanı
flash dosyalar görünmüyor
Teknoloji&İnternet 113 0

Flashta Dosya Görünmüyor Sorunu Ve Çözümü

USB belleklerde en çok karşılaşılan sorunlardan biri olan içerisinde dosya olduğu halde dosyanın görünmemesidir. Flashta dosya görünmüyor sorunu bilgisayarların USB bellek içerisinde bulunan dosyaları tehdit olarak algılamasından kaynaklı bir problem olarak ortaya çıkmaktadır. Bu sorun genellikle orta ve üst düzey korumaya sahip bilgisayarda karşımıza çıkmaktadır. Bu sorunun temel sebebiyse USB belleğin birden çok bilgisayarda kullanılmasından ötürü ortaya çıkmaktadır. Flash bellek içerisine küçük virüsler bulaşabildiğinden virüslerde böyle bir probleme yol açmaktadırlar. Ancak bu sorun hızlıca çözmenin de birkaç yolu bulunmaktadır. Hali hazırda Flash bellek boyutuna bakıldığında yer kapladığı da gözüken bu dosyaları bir uzmana ihtiyaç duymadan görüntüleyebilirsiniz. Ancak yöntemler yeterli olmadığı takdirde önemli dosyalarınızı kurtarabilmek adına mutlaka bir servisle iletişime geçerek dosyaları kurtarmayı sağlayabilirsiniz. Servislerde silinmiş dosyaları dahi geri getirecek programlar bulunduğundan sorunu birkaç saat içerisinde tamamen çözeceklerdir. Dosyalarınızı kurtardıktan sonra mutlaka Flash belleği tamamen biçimlendirerek var olan virüslerden arınmasını da sağlamanız gerekecektir.

Komut İstemiyle Flashta Dosya Görünmüyor Sorunu Çözümü

Flashta dosya görünmüyor sorunu çözümü için en hızlı yöntem olmasına rağmen biraz karmaşık bir yapısı olan komut istemini açarak ‘cmd’ yazıp komut istemini çalıştırmanız gerekmektedir. Flash belleğin ismi örneğin ‘USB1’ ise ‘USB1’ yazarak enter tuşuna bastıktan sonra ‘attrib-r-s-USB1/s/d.’ yazıp çalıştırmanız dosyaların görünür olmasını sağlayabilirsiniz. En sağlıklı yöntem olan komut istemiyle problemleri çözemezseniz diğer yollara da başvurabilirsiniz.

flashta dosyalar görünmüyor sorunu

Klasör Üzerinden Flashta Dosya Görünmüyor Sorunu Çözümü

Hızlı ve kolay bir yöntem olaraksa Flashta dosya görünmüyor sorunu çözümünde direkt olarak bilgisayar üzerinden klasör ve arama seçeneklerine girerek, gelişmiş ayarlara girmelisiniz. Ardından gelişmiş ayarlar içerisinde bulunan gizli dosya klasör ve sürücüleri göster seçeneğini işaretleyerek komutu uyguladığınızda Flash bellek içerisindeki dosyalar görünür olacaktır. Aynı zamanda bilgisayarınızda herhangi bir sıkıştırılmış RAR ya da Zıp dosyası içerisinde Flash belleğinizin içine bakmanız mümkün olacaktır. Daha sonra USB bellek içerisinde bulunan dosyaları arşivden çıkartıp Flash belleği de biçimlendirerek yeniden kullanabilirsiniz. Bu yöntemlerle çözülmediği takdirdeyse internet üzerinden veri kurtarma programları edinerek dosyaları kurtarmayı deneyebilirsiniz. Ayrıca flash diskinizin içerisine girdikten onra sol üst tarafta bulunan aama çubuğunun içerisine  * * * yazarsanız yani arasına boşluk bırakmadan 3 adet * simgesi eklerseniz flash diskinizin içindeki bütün dosyalar sıralanacaktır.

flash dosyalar görünmüyor

İlgilnizi Çekebilir: Hedef Dosya Sistemi İçin Çok Büyük Hatası

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir