Reklam Alanı
Reklam Alanı
kuru ciltlere maske
Kadın 104 0

Kuru Ciltlere Maske

Her ne kadar yağlı ciltlere oranla siyah noktalara ve sivilcelere imkan tanımayan bir cilt türü olsa da kuru ciltlerin hızlı kırışma gibi bazı eksileri de bulunuyor. Aynı zamanda bu kırışıklıklar zamanla derinleşmekte ve güneş ışınlarına karşı dayanıksız hale gelmektedir. Buna karşı alternatif 3 adet kuru ciltlere maske tarifi okuyacaksınız. Bunlardan birincisi avokado maskesidir. Doğal yağ asitleri, mineral ve vitamin bakımından harika bir seçimdir avokado maskesi. Yarım avokadoyu çatalla ezerek ve bir tatlı kaşığı balla karıştırarak krem haline getirdiğimiz karışım yüze sürülerek on dakika müddetle bekletilir. Ardından yüzünüzü ılık ve bol miktarda su ile durulayın. Çok kuru cilt şikayeti olanlar haftada iki defa bu maskeyi uygulayabilir.

Kuru Ciltlere Maske- Yulaf Kepeği Maskesi

Kırışıklık geciktirici, gözenek temizleyici ve derinlemesine nemlendirici niteliğinde kuru ciltlere maske alternatifleri arasında yulaf kepeği maskesi de bulunmaktadır. Yulaf kepeği yerine ezmesi de kullanılabiliyor. Bir yemek kaşığı yulaf kepeği/ezmesi, 1 çay kaşığı zeytinyağı ve  2 tatlı kaşığı organik bala ihtiyacımız var. Bütün malzemeler bir kaba alınır. İyici karıştırılarak yüze sürecek bir krem formatını alması sağlanır. Boyun ve yüz kısımlarına iyice yedirilir. Hemen yıkanmaz. Cildinizde yaklaşık 10 ile 15 dakika kadar bekletin. Ardından bol miktarda ılık su kullanılmak suretiyle bir güzel durulanır. Arta kalan yulaf kepeği maskeniz varsa bunu atmayın. Buzdolabında muhafaza ederek tam bir hafta sonrasında kullanabilirsiniz. Belli aralıklarla bu maskeyi cildinize uygulayın.

 

Kahve Maskesi

Kokusu ve muhteşem tadıyla vazgeçilmezlerden olan kahve, cilde de iyi geliyor. Bunun için kuru ciltlere maske seçeneklerinden birisi de kahve maskesi olarak karşımıza çıkmaktadır. Kuru cildi daha da canlı gösteren bu maske için 2 çay kaşığı kahve telvesi gerekiyor. Bunun alternatifikahve maskesi olarak 2 çay kaşığı kullanılmış filtre kahve de kullanılabiliyor. Ancak yumuşatıcı etkiyi artırmanın yolu 2 çay kaşığı kakao tozu, 2 tatlı kaşığı bal ve 3 çay kaşığı süt daha tedarik etmektir. Bütün malzemeler iyice karıştırılmak suretiyle bir krem elde edilir. Parmak uçlarıyla masaj yapmak suretiyle dudak ve göz çevreleri dışında bütün yüze tatbik edilir. On dakika yüzde bekletildikten sonra bolca ılık suyla durulayın.

İlginizi Çekebilir:  Maya maskesi ile cilt lekelerinden kurtulma.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir