Reklam Alanı
Reklam Alanı
limon maskesi
Kadın 130 0

Limon Maskesi- Cilt Sorunlarınızdan Kurtulun

Özellikle kış aylarında nezle grip olunca aklımıza gelen limon, hepimizin bildiği gibi c vitamini açısından oldukça zengindir. Aynı zamanda alfa hidroksi asitlerini de içerir. Bu içerikleri sayesinde kullanılan limon Maskesi cilt sorunlarını iyileştirir. Özellikle cilt lekelerinin giderilmesinde olumlu yönde etkisi büyüktür. Çünkü limon ve limon suyu doğal bir ağartıcıdır. Ciltte bulunan pigmentleri azaltamaya yardımcı olacak laktik asitleri içerisinde bulundurur. Laktik asit aynı zamanda cildi ölü hücrelerden de arındırmaktadır. Limon maskeleri genellikle yoğurt ile karıştırılarak hazırlanır. Çünkü yoğurt içerdiği çinko sayesinde cildi kirden, mikroptan ve zararlı bakterilerde arındırmaktadır. Aynı zamanda çinko, deride bulunan sivilce ve aknelerle de savaşmaktadır.

Yoğurt ve Limon Maskesi Faydaları Saymakla Bitmiyor

Yüz maskeleri arasında en sık tercih edilen limon maskesi hazırlanırken genellikle yoğurtla beraber kullanılır. Ilinois Ünervistesi’nin yaptığı araştırmaya göre limon suyu cilt lekelerini giderici bir etkiye sahiptir. Bu iki madde antibakteriyel özelliktedirler. Bu özelleri dolayısıyla siyah notları yok edebilmektedirler. İki tatlı kaşığı yoğurt ve yarım tatlı kaşığı limon kullanılarak hazırlanacak maske özellikle sivilcelerin kurumasında etkili olacaktır.

Yoğurdun ölü hücreleri temizleme özelliğinden bahsetmiştir. Yarım tatlı kaşığı yoğurt, aynı miktarda elma ve birkaç damla limon ile hazırlanacak maske, yüzdeki fazla yağı alacak ve cildin parlamasını engelleyecektir. Böylece cildiniz daha temiz gözükecektir.

Bir limonu tüm sıkarak içerisine eklenen bir yemek kaşığı yoğurt, cildinizde bulunan çiller ile savaşacaktır.

limon maskesi

Limon Maskesi Ne Kadar Sıklıkla Kullanılmalıdır?

Cildi güzelleştiren, gençleştiren ve ışıltı veren limon maskesi haftada bir veya iki kere düzenli olarak uygulanabilmektedir. Limon ciltteki mikropları temizler. Maskenin çok sık kullanılması halinde zararlı olmayan bakterileri de yok edebilir. Limon maskesi cilde parlaklık ve yumuşaklık vermektedir. Özellikle yüzde bulunan yağ hücrelerini sızarak siyah noktaları azaltır. Ancak çok sık limon maskesine maruz kalan ciltlerde, kendinde bulunması gereken yağı da aldığı için aşırı kuruma meydana gelebilir. Limon maskelerinde kullanılan tarçın, bal, hindistan cevizi yağı gibi maddeler de maskenin kullanım sıklığını etkilemektedir. Hazırlanan maskeye göre bir periyod düzenlenmeli ve aksatılmadan kullanılmalıdır.

İlginizi Çekebilir:  Bal Maskesi ve Kuru Ciltlere Etkisi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir