Reklam Alanı
Reklam Alanı
Kadın 96 0

Maya Maskesi Nasıl Hazırlanır? Uygulanışı ve Faydaları Nelerdir?

Sivilce ve siyah nokta şikayetinin yanı sıra aşırı kuru veya yağlı bir cilde sahibim diyorsanız maya maskesi alternatiflerimiz size göre. Cildi yenileme özelliğine sahip bir cilt maskesi, yoğurtlu maya maskesidir. Yaş mayadaki B6, B3, B2, B1 vitaminlerinin yanı sıra mineraller ciltte kurumayı önleyerek yeni hücrelerin oluşumunun tetiklemektedir. Egzema ve dermatit gibi sıkıntılar için de bir çözümdür. Solgun, kuru ve yıpranmış cilt ile mücadele için yoğurttan yarım kaşık ve yaş mayadan yarım kaşık gerekiyor. Bu materyallerden elde ettiğimiz karışımı cildimize yediriyoruz. Yüz ve boyun kısımlarına yedirdiğimiz karışımı yarım saat kadar cildimizde tutuyoruz. Ilık su kullanarak maskeyi cildinizden çıkarın. Kurulamayı takiben bir cilt nemlendirici krem yardımıyla cildinizi kremleyin.

Besleyici Maya Maskesi

Yaş maya cilt için öylesine yararlı bir maddedir ki doğrudan cilde sürüldüğü takdirde bile güzel sonuçlar aldırabilir. Ancak cildin kuruluk oranına bağlı olarak daha da kuvvetlendirilmesi gerekebilir. Bunun için maya maskesi hazırlanması gerekir. Bir yemek kaşığı süt, bir tatlı kaşığı bal ve yarım yemek kaşığı maya kullanılarak bir karışım elde edilir. Karışım cilde tatbik edilirken parmak uçları kullanılır. Masaj yapılmak suretiyle boyun, dekolte kısımlar ve yüz geneline sürülür. Tam 20 dakika boyunca maske ciltte bekletilir. Bolca ılık su ile bir güzel durulama yapılır. Çok yağlı bir ciltten şikayetçi iseniz yumurta sarısı ilave edebilirsiniz. Kuru bir cilt için ise 1 çay kaşığı badem yağı veya zeytinyağı ilavesi yapılabilir.

Aspirin Maskesi- Cildinizi Yenileyin

Sivilceler İçin Maya Kullanımı

Yeni sivilce oluşumu ve mevcutların kaybedilmesi için maya maskesi yapmalısınız. En etkin ev maskelerinden olan maya maskesinde yaş mayaya ilaveten başka sivilce önleyici materyaller de kullanılabilir. Bu şekilde maskenin dış etkenlerden korunmasını sağlayabilirsiniz. Bir yemek kaşığı yaş maya, 3 damla çay ağacı yağı, 2 tatlı kaşığı sirke ve 5 damla limon suyu güzelce karıştırılarak krem formu verilir. Masaj yapılarak yüze bir güzel tatbik edilir. Tam onbeş dakika müddetle bu karışım ciltte bekletilir. Bol ılık su ile yine masaj yapılarak maske yüzden arındırılır. Yoğun bir kullanımı gerektirecek şekilde bir sorun bulunuyorsa haftada 2 kez bu maskeleri uygulayın. Sorun azaldıkça karışım kullanımı azaltılır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir