Reklam Alanı
Reklam Alanı
muz maskesi
Kadın 97 0

Muz Maskesi- Hazırlama ve Uygulama

Kuru ve yıpranmış saçlar için muz maskesi kullanabilirsiniz. Saç köklerini güçlendiren bu maske saçları besleme özelliğine sahiptir. Saçın yağ seviyesini dengelemektedir. Muz, avokado ve Hindistan cevizi sütü kullanarak elde edilebilen bu maske kırılmaları önleyecek ve saçı güçlendirecektir. Bunun için sözünü ettiğimiz üç adet malzememiz bir güzel karıştırılmak suretiyle bir karışım elde edilir. On dakika kadar saçınızda bekletin. Bol su ile duruladıktan sonra ne kadar sağlıklı ve ipeksi bir hale geldiğini görünce şaşıracaksınız. Çok kuru bir saç yapısına sahipseniz tarif yapımında Hindistan cevizi kullanmayın. Yoğurt kullanmanız halinde saçlarınızın canlanması sağlanacaktır. Yeteri miktarda nemlenen saçlarınız bu şekilde bir daha dökülmemeye başlayacaktır. Zaman içerisinde bu tarifi saçlarınıza tekrar uygulayabilirsiniz.

Yaşlanma Karşıtı Bir Maske

Bir muz, 2 yemek kaşığı zeytinyağı ve 1 yumurta akı ile yaşlanmaya karşı bir tarifimiz daha var. Saydığımız bu malzemeler bir kapta karıştırılarak maskemiz elde edilir. Saçlara tatbik edilen karışım 15 (onbeş ) dakika müddetle saçımızda bekletilir. Ardından ılık su ve şampuan kullanmak suretiyle iyice durulanması sağlanır. Maskemiz potasyum, antioksidan ve protein bakımından harika bir anti-aging etkisine sahip bir ürün haline gelmektedir. Bu bakımdan pahalı saç kremlerinin yerini tutma adına iddialı bir maskeden bahsediyoruz. Saçlarınız bu muz maskesi tarifi sayesinde daha parlak, canlı ve rengini gösteren bir hal alacaktır. Belli aralıklar dahilinde bu maskeyi tatbik etmeye devam edebilirsiniz.

muz maskesi yapılışı

Muz Maskesi İle Saçlarınızı Parlatın

Saçların daha parlak görünmesini isteyenler için ideal bir muz maskesi tarifimiz var. Bunun için gerekli malzemeler birkaç damla badem yağı ve bir adet muz şeklindedir. Badem yağı ile muz bir kapta krem formunu alıncaya kadar karıştırılır. Saça tatbik edilmek suretiyle onbeş dakika bekletilir. Ardından bol miktarda ılık su ile durulanır. Maske E, C ve A vitamini bakımından oldukça zengin bir karışımı ifade etmektedir. Saçlarınız bu maske sayesinde daha güçlü ve parlak bir şekilde görünmeye başlayacaktır. Saçın nem düzeyini optimize etmede de verimli bir çözüm olan bu maske belli aralıklarla saça uygulanabilir niteliktedir. Siz de saçlarınızın daha da parlak olmasını isteyenlerdenseniz sözünü ettiğimiz üç tarifi de belli aralıklarla uygulayabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Aspirin maskesi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir