Reklam Alanı
Reklam Alanı
salatalık maskesi
Kadın 128 0

Salatalık Maskesi

Özellikle yaz aylarının vazgeçilmez yiyeceği olarak manav ve pazarlarda sıklıkla satılan salatalık, içerdiği silisyum minareli sayesinde salatalık maskesi kullanan insanların cildini gençleştirir. Yine bu mineral dokuları güçlendirerek yaşlanma belirtisi olan kırışıklıkları gidermeye çalışır. Salatalıkta bulunan sıkılaştırıcı özellik cildi gerer ve cilt sarkmasını engeller. Yapısı gereği içerisinde fazlaca su bulunduran bu bitki, cildin nem ihtiyacını da karşılamaktadır. C vitamini içeren bir karışımla hazırlanacak olan salatalık maskesi, c vitamininin antioksidan özelliğiyle birlikte cildin daha temiz ve daha genç gözükmesine yardımcı olacaktır. Salatalık maskesi hazırlanırken genellikle aleo-Vera ve gül suyu da kullanılır. Aleovera cilt hücrelerinin yenilenmesinde oldukça faydalıdır.

salatalık maskesi

Genç Bir Cilt İçin Salatalık Maskesi

Yılların geçip gitmesi, yaşlanma etkisi en çok yüzde belli olmaktadır. Yaşlanmanın belirtilerini azaltacak bir yöntem olarak salatalık maskesi tavsiye edilmektedir. Yarım salatalık, aleovera jölesi, limon ve gül suyu kullanarak hazırlayacağınız bir maske yüzünüz için çok iyi olacaktır. Maskeyi hazırlamaya salatalıkları soyarak başlanır. Daha sonra küp küp doğranan salatalıklar blender haznesine boşaltılır. İki yemek kaşığı aleovera jölesi de doğrayıcı haznesine ilave edilir. Yarım tatlı kaşığı kadar limon suyu veya yine aynı miktarda gül suyu da ilave edildikten sonra blender çalıştırılır. Birkaç dakika karışıp homojen bir karışım elde edildiğinde yaşlanma etkisinin azaltan maskeniz kullanıma hazır olacaktır.

Evde Yapılan Salatalık Maskesi Nasıl Kullanılır?

Karışımı hazırladıktan sonra salatalık maskesi uygulamaya başlamadan yüz bölgesi ve boyun çevresi soğuğa yakın ılık suyla yıkanmalıdır, daha sonra nazik ve yavaş hareketlerle kurutulmalıdır. Sert havlu kullanımı cildi tahriş edebilir. Bu sebeple yumuşak bir havlu tercih edilmeli ve yavaş yavaş bastırarak yüz kurulanmalıdır. Hazırlanan maskeyi yüz ve boyun bölgenize uyguladıktan sonra yirmi dakika bekletin. Yirmi dakikanın sonunda yüzünüzü yıkayın. Yıkadığınız suyun soğuk olmasına özellikle dikkat edin. Bu maskeyi haftada bir kez veya iki kez düzenli olarak uygulamaya devam edin. Her gün veya çok sık aralıklarla yapmak doğru olmayacaktır. Her insan kendi cilt tipini bilir. Bahsedilen salatalık maskesi de özellikle gerginleştirici özelliğinden dolayı çok hassas ciltlerin kullanmasına uygun değildir.

İlginizi Çekebilir: Cilt Bakımında Zeytin Çekirdeği Maskesi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir