Reklam Alanı
Reklam Alanı
2018 yılı vizyona girecek animasyon filmler
Sinema&TV 312 0

2018 Yılı Vizyona Girecek Animasyon Filmler Neler Olacak?

 2018 yılında animasyon film meraklılarını heyecanlandıracak çok sayıda yapım izleyicilere merhaba diyecek. 2018 yılı vizyona girecek animasyon filmler listesini sizler için mercek altına alıyoruz.

2018 yılına hızlı bir başlangıç yapan animasyon filmlerinin vizyona girecek olan diğer örneklerine de bir göz atalım.

Gösterim Tarihine Göre Beklenen Animasyon Filmler

 

Kayıp Prenses

2018 yılı vizyona girecek animasyon filmler listemizin ilk sırasında yer alan Kayıp Prenses filminin ilk gösterim tarihi 23 Mart olarak belirlenmiş.

Dünyalar güzeli Mia ve ona aşık olan Ruslan’ın hikayesinin konu edildiği filmde Ruslan, aynı zamanda kralın kızı olan Mia’yı kaçıran büyücü Kornomor’un peşine düşer.

Gnomeo & Juliet: Sherlock Gnomes

2011 yılı yapımlarından Gnomeo & Juliet filminin devamı niteliğindeki filmin 30 Mart’ta vizyona girmesi bekleniyor.

Bu dedektiflik hikayesinde Gnomeo ve Juliet, aileleri ve arkadaşlarıyla yaşadığı bahçenin bahar hazırlığı ile ilgilenmektedirler. Ancak Londra’da bahçe cüceleri esrarengiz biçimde ortadan kaybolmaktadır. Bu olayı araştırmak ise Dedektif Sherlock Gnomes’e düşmektedir.

 

Early Man

Ülkemizde 13 Nisan’da vizyona girecek olan Early Man, 2018 yılı vizyona girecek animasyon filmler listesinde stop motion tekniği ile uygulanan tek kil animasyon türünün tek örneği durumunda. Bu türün meraklılarını heyecanlandıran bir yapım olduğunda şüphe yok.

Incredibles 2

Tüm dünyayla aynı anda İnanılmaz Aile 2 adıyla ülkemizde de vizyona girecek olan filmin gösterim tarihi 15 Haziran.  Bu devam filminin ilki 2004 yılında vizyona girmiş ve En İyi Animasyon dalında Oscar kazanmıştı. 2018 yılı vizyona girecek animasyon filmler listesinde en çok beklenen film unvanına sahip olduğu söylenebilir.

Brad Bird tarafından yönetilen filmde Dünya’yı kurtarmakla görevli inanılmaz ailenin yeni maceraları konu ediliyor.

Samuel Jackson, Craig Nelson seslendirme yapan isimler arasında yer alıyor.

Isle of Dogs

Yönetmen Wes Anderson’ın ikinci animasyon filmi olan Isle of Dogs, yine merakla beklenen yapımlar arasında yer alıyor. Stop motion tekniği ile çekilen film, 29 Haziran’da izleyicisiyle buluşacak.

Yönetici Kobayashi’nin tüm köpekleri bir çöp adasına gönderilmesi kararı sonrasında yaşananların aktarıldığı filmin seslendirme kadrosunda Scarlett Johansson, Edward Norton, Bill Murray yer alıyor.

 

Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

Hotel Transyvania serisinin 3. Filmi bu yaz beyaz perdede olacak. 13 Temmuz’da gösterime girmesi planlanan filmde, seride yer alan kahramanların bir gemi yolculuğunda başından geçenler anlatılıyor. Kahramanımız Drakula’nın geminin kaptanına âşık olması ile macera başlıyor.

Yönetmen Genndy Tartakovsky tarafından çekimleri yapılan filmin seslendirmesinde Adam Sandler, Selena Gomez gibi isimler görev alıyor.

Smallfoot

2018 yılı vizyona girecek animasyon filmler arasında dikkat çekici filmlerden birisi olan Smallfoot, 28 Eylül’de vizyona girmesi bekleniyor. Filmde, insanların varlığına inanan yetinin bir gün beklenmedik biçimde bir insanla karşılaşması ve sonrasında yaşananlar konu ediliyor.

The Grinch

Huysuz karakterimiz Grinch’in noelde başından geçenlerin anlatıldığı yapımın yönetmeni Pete Candeland. Film, 23 Kasım’da sinemalarda olacak.

İnsanların kalabalığından sıkılarak bir mağarada köpeği Max ile birlikte yaşamaya başlayan Grinch ayrıldığı Who halkının oldukça coşkulu bir noel kutlaması yapılacağını öğrenince bir plan yapıyor.

Bu arada Who halkından Cindy-Lou ve arkadaşlarının da bir planı vardır. Bakalım neler olacak?

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018 yılı vizyona girecek animasyon filmler listemizin son sırasına yer alan yapım ülkemizde 14 Aralık’ta vizyona girecek. Örümcek adam olarak Peter Parker yerine siyahi bir karakter kullanılmış olması filmin en ilginç detay olarak karşımıza çıkıyor.

Kısa Film Meraklılarının Kaçırmaması Gereken 5 Yapım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir