Reklam Alanı
Reklam Alanı
2019 infaz koruma memuru maaşları
Haber 132 0

2019 İnfaz Koruma Memuru Maaşları- Enflasyon Zammı

İnfaz koruma memuru ya da daha bilinen ismiyle gardiyanlar, Türk adalet sisteminin içinde görev almaktadır. Devlet kurumlarındaki düzenin oluşturulması ve korunmasında önemli rolleri vardır. Cezaevlerinde çalışan infaz koruma memurlarının yerine getirdikleri belli bazı görevler vardır. Tutuklularda üst araması yapar, kıymetli eşyaların emniyetini sağlarlar. Olası kaçma girişimlerine karşı pencere ve kapıları kontrol ederler. Hükümlü ve tutukların belirtilen koğuş ve yerlere götürülmesinden de gardiyanlar sorumludur. İnfaz koruma memurlarının vardiyalı çalışma sistemleri vardır. Gündüz cezaevlerinde mesaileri olan memurlar 1 saat öğle aralarıyla beraber 9 saatlik mesai yaparlar. Diğer yandan bu meslekte 7/24 çalışma prensibi esastır. 4 veya 5 kişiden oluşan 4’lü vardiya sistemine bağlı çalışanlar ise 12 saatlik nöbetlerin ardından 24 ve 48 saat istirahat etme hakkına sahip olabilmektedir.

Adalet sistemimizin içerisindeki rolleri küçümsenemeyecek infaz koruma memurlarının de herkes gibi ekonomik kaygıları bulunmaktadır. 2018 yılının sonuna yaklaştığımız bu dönemde sorulan sorulardan biri de 2019 infaz koruma memuru maaşları ne olacağıdır.

2019 infaz koruma memuru maaşları

2019 İnfaz Koruma Memuru Maaşları Neye Göre Hesaplanacak

İnfaz koruma memurları da ücretlerini farklı kıstaslara göre almaktadır. 2019 infaz koruma memuru maaşları da yine aynı sistem üzerinden ödenmeye devam edecektir. Çift yıllarda yapılan KPSS sonuçlarına göre infaz koruma memuru olmaya hak kazananların maaşları kendi içinde farklılık göstermektedir. Maaş farkları çalışanların sözleşmeli mi yoksa kadrolu mu oldukları üzerinden değerlendirilir. Sözleşmeli çalışanlar kadrolu çalışanlara göre daha düşük maaş almaktadır. Bunun dışında sözleşmeli çalışanların da eğitim seviyeleri maaş farklarında rol oynamaktadır. Memurların cinsiyeti ise bu farklılıklarda etkili değildir. 2018 yılında en düşük infaz koruma maaşı sözleşmeli lisans mezunu gardiyanlara verilmiş olup kadrolu çalışanlar en yüksek maaşı almıştır. Bu derecelendirmelere göre maaşlar Temmuz ayında 3.021 TL ile 3.300 TL arasında değişmiştir. 2019 yılında ise aynı derecelendirmelerle ödemeler yapılmaya devam edecektir.

2019 İnfaz Koruma Maaşları Ne Kadar Olacak

2019 infaz koruma memuru maaşları için Ocak ve Temmuz aylarında beklenen maaşlara bakmak yeterli olacaktır. Ocak ayında 3.131 TL olarak verilecek maaşlar, Temmuz ayında ise 3.288 TL olacaktır. Unutulmamalıdır ki memurların derecelerine göre 150-200 TL arasında farklılıklar da olacaktır.

İlginizi Çekebilir: 2019 Zabıt Katibi Maaşları- Enflasyon Zammı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir