Reklam Alanı
Reklam Alanı
Ağda sonrası kızarıklık geçirme
Kadın 51 0

Ağda Sonrası Kızarıklık Geçirme Kolay Yöntem

Pek çok kadın istenmeyen tüylerinden kurtulmak için ağda kullanmakta. Diğer yöntemlere göre daha acılı olsa da kalıcılığı ve yararları daha çok olan ağdanın uygulanma süreci acılı olabilmektedir. Bazı kadınlar için ağda acısı uygulamadan sonra da devam etmektedir. Ciltte kızarıklık, kırmızı benek, kaşıntı, kabarcık, kırmızı benek ve sivilce oluşumu gibi durumlar yaşanabilmektedir. Cildin ya da ağdanın uygulandığı bölgenin hassasiyeti bu kızarıklıkların en temel sebebidir. Bazı ağda çeşitlerinin içindeki maddeler de cildin alerjik reaksiyon göstermesine sebep olabilmektedir. Bu gibi durumlarda kişi kullanılan ağdayı tercih ederken dikkatli olmalıdır. Cilt hassasiyetinden kaynaklı durumlarda ise ağda sonrası kızarıklık geçirme ve ağda öncesi alınabilecek önlemler bulunabilmektedir.

Ağda Öncesi Kızarıklık Oluşmasına Karşı Alınabilecek Önlemler

 Ağda sonrası kızarıklık geçirme sürecini engellemenin ya da olabildiğince hafif atlatmanın birden fazla yolu bulunmaktadır. Kadınlar adet sırasında ve adet öncesi dönemlerinde hassaslaşmakta ve bu hassasiyet ciltlerinde de görünmektedir. Ağda yaptırılacak tarih bu nedenle çok önemlidir. Vücuttaki kılların da uzun olması kadar kısa olmaları da acı vericidir, bu nedenle ağda aralarını hesaplarken aceleci olmamakta ve çok beklememekte fayda vardır.

İlginizi Çekebilir: Kaş Gürleştirme Nasıl Yapılır? Kolay ve Etkili Yöntemler

Ağda sırasında ağda yapılacak bölgenin nemli olmaması acıyı azaltır, ciltteki hassasiyeti minimuma indirir. Ağda yapılacak bölgeye pudra sürmek cildin nemini alarak ağdanın yapışmasını kuvvetlendirir. Ağda öncesi ve sonrası pamuklu giysiler cildin hava almasına yardımcı olur.

ağda sonrası kızarıklık geçirme

Ağda Sonrası Kızarıklık Geçirme Kürleri

   Ağda sonrası kızarıklık geçirme işlemleri için farklı malzemelerle hazırlanabilecek birkaç cilt maskesi formülü bulunmaktadır. Bunlardan en çok bilineni ve uygulaması en kolay olanı bebek pudrasını, gül suyunu ve limonu krem kıvamını alıncaya kadar karıştırıp sonra cilde uygulamaktır. Cilde bakım yaparken bebek pudrası tahriş olan bölgeyi iyileştirmeye başlayacaktır. Limon suyunu birkaç damla kullanmak gerekir, aksi takdirde formül yapışkan olacaktır ve temizlerken cilt tahrişi arttırılabilir.

Aloe vera bitkisi de kızarıklık olan bölgeye doğrudan kullanılabilir. Hızlı etki eden, cilt yenileyici etken maddeleri sayesinde cildin gözeneklerini açarak nefes alıp rahatlamasını da sağlayacaktır.

Tahriş olan bölgeye buz ile soğuk kompres yapmak da uygulanabilecek bir başka kolay ve hızlı yöntemdir. Özellikle ciltte yanma ve kaşıntı hissi varsa gecikmeden uygulanması kişiyi rahatlatacaktır.

İlginizi Çekebilir: Cilt Güzelliği İçin Maskeler – En Etkili Maske Uygulamaları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir