Reklam Alanı
Reklam Alanı
Alex De Souza kariyeri
Spor 1.349 0

Alex De Souza Kariyeri

Brezilyalı futbolcu Alex De Souza kariyeri boyunca elde ettiği başarılarla adından yıllarca söz ettirdi. Kısaca Alex olarak bilinen ünlü oyuncu 1977 yılında Brezilya’nın Curitiba şehrinde dünyaya geldi. Çok küçük yaşlarda tanıştığı futbola karşı ilgisini çok çabuk belli etmiş ve futbol kariyerine doğduğu şehrin futbol takımında başlamış, orada orta saha mevkiinde oynamıştır.

alex de souza kariyeri

Futbola Başlaması 

Alex De Souza’nın profesyonel olarak futbola başlaması 1995 yılında olmuştur. O dönem Serie A liginde oynayan Coritiba’da ilk profesyonel adımlarını atmıştır. Takımda giydiği 10 numara onu kariyeri boyunca hiç yalnız bırakmadı. 2 sezon bu takımda oynamadı ve daha sonra gene Brezilya ligi takımlarından Palmeiras’a transfer oldu.

Alex De Souza Palmeiras Formasıyla

Alex De Souza Palmeiras Formasıyla

Bu dönemde milli takıma da seçilen Alex De Souza dikkatleri üzerine çekmeye başlamıştı. Bu arada aynı zamanda birkaç farklı takımda gezdikten sonra Palmeiras’a tekrar geri döndü. Fakat takıma tekrar uyum sağlamakta zorlandı. Bu nedenle yeni takım arayışına giren Alex de Souza kariyerinde büyük başarılarl

Alex De Souza kariyer

a hatırlanmayacağı tek kulüp olan Parma’ya transfer oldu.  Burada her ne kadar dikkat çekse de istediği başarıyı elde edemedi.

Alex De Souza Fenerbahçe’de 

Alex De Souza kariyeri boyunca oynadığı takımlarda çeşitli başarılar elde etse aradığı uyumu  ve popülerliği Fenerbahçe’de  buldu. 2004 yılının haziran ayında 5 Milyon Euro karşılığında transfer gerçekleşti. Fenerbahçe’de oynadığı 8 sene boyunca birçok başarıya imza atan oyuncu, 3 Defa Süper Lig şampiyonluğunu kazanmanın sevincini yaşadı. Bunun dışında 1 Türkiye Kupası ve Süper Kupa sevinci yaşadı. En büyük başarılarından birisi de 2007 ve 2008 yıllarındaki Şampiyonlar Ligi’nde asist kralı olmayı başardı. Türkiye Süper Ligi’nde de 2 defa gol kralı olmayı başaran yıldız futbolcu Fenerbahçe’de bulunduğu dönemde birçok başarıya imza atmış ve Fenerbahçe taraftarının gözünde yeri doldurulamaz bir yer edinmeyi başarmıştır.

Alex De Souza Fenerbahçe'ye İmza Atıyor

Alex De Souza Fenerbahçe’ye İmza Atıyor

Fenerbahçe Yılları

Uzun yıllar boyunca da hatırlanacak ve övgüyle bahsedilecek bir futbolcu olmuştur. Fenerbahçe’den sonra doğduğu ve futbola başladığı ter olan Coritiba takımına geri dönmüştür. Ağustos 2014’te 1000. Maçına çıktı. Bu sene içerisinde futbolu bırakacağını açıklayan Alex De Souza, 7 Aralık 2014 günü Bahia ile oynadıkları maç sonrası profesyonel futbol hayatını noktalamıştır.

Benzer Spor İçerikleri İçin Tıklayın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir