Reklam Alanı
Reklam Alanı
Teknoloji&İnternet 82 0

Android 9.0P Destekleyen Samsung Telefonları

Mayıs ayının başı itibariyle Android 9.0P sürümü Google tarafından Google I/O 2018 konferansında tanıtıldı. Bu konferansın akabinde herkes Android 9.0 destekleyen Samsung Telefonları ve diğer markalar hakkında konuşmaya başladı. Bilindiği gibi Samsung, henüz her cihazına Android 8.0’ı getiremedi. Böyle bir dönemde iken Android  9.0P tartışmak soru işaretlerini de beraberinde getirdi. Sammobile mobil iletişim dünyasında Samsung’a yakınlığı ile bilinen bir platform olup, bir liste yayınladı. Listenin kesinliği bulunmamakla birlikte beklentileri ortaya koyması açısından anlamlı bir liste olarak kabul edilebilir bir listeden bahsediyoruz. Listeye göre güncelleme alacak ilk Samsung cihazları Galaxy S9 ve S9+ olarak göze çarpıyor.

Destekleyecek Telefonlar Listesi

Samsung’un son amiral gemileri S9 ve S9+ modellerinin yanı sıra Galaxy S8, Galaxy S8+ Galaxy Note 8, Galaxy A8 (2018), Galaxy A6 (2018), Galaxy A6+ (2018), Galaxy J6, Galaxy Tab S3 cihazları Android 9.0P destekleyecek modeller olarak listede yer almaktadır. Henüz duyurusu yapılmamış Galaxy Note 9’un da Android 9.0 destekleyen Samsung telefonları arasında yer alacağına kesin gözüyle bakmak mümkün. Bu liste göz önüne alındığında aynı sistem güncellemesini alamayacak cihazlar da şu şekilde listelenebilir. Listenin başında geçmiş yıllarda amiral gemisi olarak nitelenen ve 2 büyük güncellemeyi almayı başarmış Galaxy S7 bulunuyor. Bunun yanı sıra Galaxy S7 Edge, Galaxy A5 (2017), Galaxy A3 (2017), Galaxy J7 (2017), Galaxy J5 (2017), Galaxy Xcover 4 modelleri de Android 9.0P güncellemesinden mahrum kalacak modeller olarak karşımıza çıkıyor.

Android 8.0 Oreo Halloldu da 9.0P’ye Geldi mi Sıra?

Android 9.0P güncellemesinin önümüzdeki Ağustos veya Eylül ayında yayınlanacağı bekleniyor. Ancak henüz Oreo 8.0 görmemiş ve yeni sayılabilecek Samsung S7 ve S7 Edge cihazları varken Android 9.0 destekleyen Samsung Telefonları tartışması ne kadar gerekli, onu akıllı mobil cihazlar devine sormak lazım. Oreo güncellemesi bu modeller için test aşamasında henüz. Rastgele güncelleme atılan Avrupalı kullanıcılar deneyimlemeye devam etse de herkese ulaşmadığı biliniyor. Kimileri de Galaxy S7 ROM atarak; beklemeye gerek kalmadan 9.0’a terfi edebilirler. Hatırlatmakta fayda vardır ki bu yöntem garantiyi devre dışı bırakıyor. Genel itibariyle Samsung, güncellemelerin tanıtımından ortalama 6 ay sonraki süreçte cihazlarına bu güncellemeyi getiriyordu.

İlginizi Çekebilir: Çocuklar için en iyi android oyunları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir