Reklam Alanı
Reklam Alanı
Arda turan kariyeri
Spor 783 0

Arda Turan Kariyeri Ve Başarıları

 Futbola çocuk yaşta başlayan Arda Turan kariyeri boyunca birçok takımda forma giymiştir. Doğup büyüdüğü Bayrampaşa’da başlayan futbol serüveni 12 yaşında Galatasaray’a geçmesiyle farklı bir boyut kazanmıştır. Bir süre Galatasaray’ın altyapısında futbol oynadıktan sonra 2005 tarihinde Galatasaray’ın A takımında oynamayı başardı.

arda turan kariyeri

Galatasaray formasıyla çıktığı ilk maç Bursaspor ile oynanan Türkiye Kupası maçı oldu. Profesyonel kariyeri başladıktan sonra kabiliyetini gösteren Arda Turan ilk oynadığı maçlardan itibaren Galatasaray taraftarının sevgisini kazanmış ve aynı zamanda birçok takımında dikkatini çekmeyi başarmıştır. Galatasaray’da oynadığı bir seneden sonra Vestel Manisaspor’da yarım sezon geçirmiştir.  Bu yarım sezondan sonra tekrar Galatasaray’a dönmüştür.

arda turan

Arda Turan Kariyeri – Galatasaray’daki Başarıları 

Galatasaray’daki başarıları çok erken başlayan yetenekli oyuncu, 2006 yılında Şampiyonlar Ligi ön eleme maçlarında Boleslav ile yaptığı maçta 2 gol atarak Galatasaray forması ile ilk resmi gollerini atmış oldu. Arda Turan kariyeri için önemli bir dönüm noktası olarak; Kayserispor ile oynanan maçta Süper Lig’teki ilk resmi golünü atmış oldu. Galatasaray takım kaptanı olduğunda henüz 22 yaşında olan Arda Turan, becerileri ile taraftarların gözünde çok fazla değerlenmişti.

arda turan atletico madrid

Kaptanlıkla birlikte Galatasaray A takımındaki 10 numaralı forma da kendisine verildi.  Başarılı futbolcu Galatasaray’da geçirdiği yıllarda bir Süper Lig Kupası, bir Türkiye Kupası ve bir adet de Türkiye Spor Kupası kazanma başarısı göstermiştir. Galatasaray’da oynadığı dönemde milli takımda da gösterdiği başarılarla göz doldurdu. Son zamanlarda Milli takımla ilgili problemli ilişkileri olsa da dünya kupalarında ve Avrupa kupalarında milli forma ile birçok başarı elde etti.

Barcelona Transferi 

Arda Turan’ın kariyeri için en önemli dönüm noktalarından biri olan Barcelona transferi başlı başına oldukça önemli bir başarı iken, takımda gösterdiği başarılar da ayrıca önemlidir. Galatasaray’dan sonra Atletico Madrid’e transfer olan yıldız oyuncu 12 milyon Euro ile yurtdışına transfer olan en pahalı oyuncu oldu.

arda turan türkiye

Atletico Madrid forması ile La Liga ve UEFA Süper Kupası şampiyonlukları yaşadı. Daha sonra buradan Barcelona’ya gerçekleşen transferi ise kariyerinin en yüksek noktasını temsil ediyordu. Barcelona forması ile umulan başarı ve istikrarı gösteremeyen Arda Turan; 2018 Ocak transfer döneminden itibaren Başakşehir forması giyecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir