Reklam Alanı
Reklam Alanı
Bacaklardaki batık lekeleri nasıl geçer
Kadın 973 0

Bacaklardaki Batık Lekeleri Nasıl Geçer- Kolay ve Etkili Yöntem

Kadınların en sık yaşadığı cilt problemlerinden biri olan batık izleri, kişiden kişiye değişkenlik gösteren sebepleri olan problemlerden biridir. Yaygın inanışa göre lekelerin oluşumunda tüylerin alınma yönteminin etkili olduğu düşünülür. Bu inanış doğru olmakla beraber tek sebep değildir. Cildin havasız kalması, yetersiz bakım yapılması ve cilt tipi de batık oluşumuna sebep olabilmektedir. Ölü deriden arınamayan ciltte batıklar oluşmaktadır, batıkları sıkmak ise batık lekelerine yol açmaktadır. Bu problemi yaşayan her kadının aklında ise “bacaklardaki batık lekeleri nasıl geçer” sorusu bulunmaktadır.

Bacaklardaki Batık Lekeleri Oluşumu Nasıl Engellenir

Bacaklardaki batık lekeleri nasıl geçer diye düşünmeden önce bu soruna neden olan batıkları engellemenin yollarına bakılmalıdır. Batık oluşumunun en büyük sebeplerinden olan ölü deriden arınamama problemleri için öncelikle cildi nemli tutmak ve düzenli kese yapmak gibi çözümlere başvurulabilir. Cilde ayrıca kahve, himalaya tuzu ve bitkisel yağ içerikli kürler ya da duş sırasında ölü deriyi arındırıcı scrub ürünleri ile masaj yaparak ölü deriyi atmasına yardımcı olunabilir.

Sıcak ağda kullanımı da pek çok kadının cildinde hassasiyet yaratmaktadır ve bu da batık oluşumuna neden olmaktadır. Cilt tipi hassas ve alerjiye yatkın olan kadınların sıcak ağdadan kaçınıp ılık ağda ile istenmeyen tüylerinden kurtulmaları önerilmektedir.

Bacaklarda batık oluşumuna neden olan bir diğer faktör de cildin havasız kalmasıdır. Yaklaşan kış aylarıyla beraber üşümek istemeyen çoğu kadın çareyi kat kat giyinmekte bulacaktır ve hava almayan cildin gözenekleri kapanarak üst derinin kurumasına yol açacaklardır. Kat kat giyinmenin zorunlu olduğu durumlarda en azından kıyafetlerin ne kadar nefes aldıran kumaşlardan yapıldıklarına dikkat etmek gerekir.

Bacaklardaki batık lekeleri nasıl geçer

Bacaklardaki Batık Lekelerini Geçirmek İçin Çözümler

Söz konusu olan cilt olduğunda, bitkisel ve doğal yöntemlere güvenmek her zaman daha doğrudur. Bacaklardaki batık lekeleri nasıl geçer sorusuna en çok uygulanan bitkisel içerikli karışımlarla cevap verilebilir. Kararmış, uzun süredir ciltte görülen batık lekeleri için ise bir çay bardağı yulaf unu ve yarımşar çay bardağı badem unu, kuru gül yaprağı, kuru öküzgözü yaprağı, lavanta ve kuru maydanoz karıştırılarak bir kaba alınmalıdır. Karışım kullanılmak istendiğinde karışıma toz şeker eklenmelidir. Cildi hassas olan kişiler ince deniz tuzu da kullanabilir. Zeytinyağı ile çamur kıvamı alana kadar karışım yoğrulmalıdır. Duştan çıktıktan sonra nemli cilde ovalama yöntemiyle karışım uygulanabilir. Düzenli uygulandığında olumlu sonuç alınacaktır.

İlgili Konu:  Ağda Sonrası Kızarıklık Geçirme Kolay Yöntem

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir