Reklam Alanı
Reklam Alanı
borç kapatma kredisi veren bankalar
Yaşam 462 2

Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar Hangileri? Borçlular Dikkat!

Borç kapatma Kredisi, daha önce finansman ürünleri kullanan müşterilerin bu ürünlerden kaynaklanan borçlarının borç kapatma kredisi veren bankalar tarafından ödenmesine yönelik bir kredidir. Borç transfer kredisi olarak da isimlendirilen bu ihtiyaç kredisi ile birden fazla kredi borcunun tek bir kredi altında toplanması sağlanır.

Kredi kartı borcu kapatma yasası olarak bilinen yasal düzenleme ile kredi kartı borçlarının yeniden yapılandırılması ve kredi borçlarına ilişkin olarak getirilen sicil affı düzenlemeleri sonrasında bankalar tarafından müşterine sunulan bir finansman ürünüdür.

Borç kapatma kredisinde, borcunuz olan tutar doğrudan borcunuzun kapatılmasına yönelik olarak borç kapatma kredisi veren bankalar tarafından eft emriyle transfer edilir.

Borç kapatma kredisi, hemen hemen bütün bankalarca müşterilerine sunulan bir üründür. Şu an itibarıyla Ziraat Bankası , Halkbank, Akbank, İş Bankası, Şekerbank, Vakıfbank, Denizbank, ING Bank,  Qnb Finansbank, Odeabank, Türkiye Ekonomi Bankası, Garanti Bankası, Yapı ve Kredi Bankası  tarafından borç kapatma kredisi verilmektedir.

Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar – Avantajları Nedir?

Her şeyden önce borçlarınızı ve ödeme planınızı yeniden yapılandırmış olursunuz. Ayrıca varsa birden fazla borcunuz tek bir kredi altında birleştirilmiş olur. Farklı bankalara olan borçlarınızın bir başka bankada birleştirilmesi de mümkündür. Böylece borç ve ödemelerinizin takibi kolaylaşır.

Borç miktarınıza bağlı olarak ödenecek aylık ödeme tutarınız düşecektir. Dolayısıyla ödemelerinde sorun yaşadığınız mevcut borçlarınız, taksit tutarları dolayısıyla ödenebilir bir borç halinde geleceği için herhangi bir yasal takibe uğramamış olacaksınız. Bunun yanında kredi notunuz da olumlu biçimde etkilenecektir.

Nasıl Başvurulur?

Borç kapatma kredisi diğer ihtiyaç kredisi ürünlerinden pek farklı değildir. Borç kapatma kredisi veren bankalar için şubeye giderek ya da diğer iletişim kanallarından başvuru yapmak mümkündür.

Koşulları Nelerdir?

Hali hazırda kredi borçlarınızın yasal takibe uğramamış olması gerekir.

Borç kapatma kredisi en fazla 48 ay vadeli bir üründür. Borcun niteliğine göre farklı vadeler uygulanabilmektedir.

Taksit tutarı aylık gelirinizin yarısını geçemez.

Güncel kredi borçlarınızın tutarının ve gelirinizin resmi bir evrakla bildirilmesi de gerekir.

Hangi kredi borçlarının borç kapatma kredisi kapsamı dışında olduğu borç kapatma kredisi veren bankalar tarafından belirlenmektedir. Bankanıza başvurarak öğrenebilirsiniz.

Yapılan eft işlemleri ücretsizdir. Borcun toplam maliyetine kredi tahsis ücreti, dosya masrafı gibi bir takım kalemler de eklenecektir.

Gerekli Evraklar

Müşterinin çalışma durumuna göre farklılık göstermekle birlikte borç kapatma kredisi veren bankalar bu kredi için:

-Kimlik belgesi

-Maaş bordrosu

-İkametgah belgesi

-Ek gelir varsa buna ilişkin ek gelir belgesi

-SGK dökümü (özel sektör çalışanı olanlar için)

-Borç tutarını gösteren belge (Konut kredisi ve bazı borçların kapsam dışında olduğu unutulmamalıdır.)

-İmza Sirküleri (vergi levhası bulunan müşteriler için)evraklarını talep etmektedirler. Borç durumuna göre gerekli görülmesi halinde ipotek için gerekli evraklar da istenebilmektedir.

2017’nin En İyi Filmleri

“Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar Hangileri? Borçlular Dikkat!” üzerine 2 yorum

  1. Hasan BEY dedi ki:

    en uygun faizle hangi banka kredi veriyor?

  2. Hasan BEY dedi ki:

    En uygun faizle hangi banka kredi veriyor??

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir