Reklam Alanı
Reklam Alanı
çocuklar için android oyunları
Teknoloji&İnternet 272 0

Çocuklar İçin En İyi Telefon Oyunları – En İyi Çocuk Mobil Oyunları

Çocukların psikolojik ve zihinsel gelişimlerini destekleyen oyun oynamak, doğal bir ihtiyaçtır. Aynı zamanda çocuğun çevresini tanıma ve öğrenme aracı olarak da önemli bir işleve sahiptir.

Her şeyin dijitalleştiği günümüzde çocuklar ve oyunları da bu değişime ayak uydurdu. Eskilerin oyunlarının ve oyuncaklarının yerini şimdilerde mobil uygulamalar almış durumda.

Kitapların, boya kalemlerinin ya da gerçek oyuncakların yerini tutar mı bilinmez ancak tablet ve telefonları çocukların ellerinden düşürmediği de bir gerçek.

Teknolojinin nimetlerinden de yararlanmak isteyenler için bilinçli ebeveynlerin de beklentilerini karşılayabilecek çocuklar için en iyi telefon oyunları listesi hazırladık. Bu oyular, tüm uygulama mağazalarında bulunan oyunlardır.

Subway Surfers

Farklı görünümdeki karakterlerden birisi seçilerek oynana oyunda tren hattı üzerinde yaşanan kovalamaca üzerine kurgulanmış. Eğlenceli vakit geçirmek için en iyi seçeneklerden olduğu söylenebilir.

Toca Life City

Oluşturulan karakterin kıyafet ve saçında değişiklik yapılabilen bu uygulama çocukların ilgisini çekecek türden. Oyun sırasında çocukların farklı mekânlarda gizlenmiş hazineleri bulması gerekiyor.

Snail Bob

Bir salyangozun rehberliğine ne dersiniz? Mantık gücünü geliştirmeyi hedefleyen bu oyunda salyangoz hayatta kalmalı ve hedefe varmalısınız.

Backflip Studios Arcade

Oynaması kolay, eğlenceli bir oyun. Farklı fiziksel özelliklere sahip fotbol topu gibi nesneler, yere çarptırılarak sepete atılıyor.

Pet Bingo

Matematiği sevdiren uygulamalar arasında yer alan pet bingo oyununda çocukların aşama aşama zorlaşan matematik işlemlerini yapması isteniyor. Sorulan toplama, çıkarma, çarpma ya da bölme işlemlerini doğru olarak cevaplayan çocuklar aynı zamanda oyundaki maskotu da beslemiş oluyorlar.

Brain It On

Çizgiler çizerek verilen şekil görevini tamamlamaya çalışıyorsunuz. Her bulmaca için birden fazla yol olabilir ancak en kolay yolu bulmalısınız. Bu fizik bulmacası göründüğü kadar kolay olmayabilir. Yılsız kazanılarak tamamlanan her oyun bir sonraki oyunun kilidini açmaktadır.

Mars Pop

Eşleştirme aktivitesi grubunda bir bulmaca oyunu. Oyundaki temel amaç, aynı renkteki balonları yan yana getirip patlatmak. Hangi yaş gurubunda olursa olsun eğlenmek isteyen herkese hitap eden bir oyun.

Hoopa City

Çocukların, istedikleri biçimde kendi şehirlerini tasarladıkları eğitici bir oyun. Değişik materyaller kullanılarak binalar yapılıyor. Çocukların motor becerilerini de geliştiren bu oyunda ister şirin bir kasaba isterseniz kalabalık bir şehir tasarlayabilirsiniz.

TRT Bulmaca Kulesi

Can ve arkadaşlarının ana karakter olduğu oyunda suyun kaldırma kuvveti, ağırlık merkezi, yer çekimi gibi bir takım bilimsel kurallara yer verilmiştir. Çocukların bulmaca kulesinden çıkabilmesi için biraz da cesarete ihtiyacı olacak.

Elmer’s Photo Patchwork

10 farklı fil çizimlerinin içini çizim ya da fotoğraf gibi farklı şekillerde doldurulduğu bir oyun. 4-8 yaş grubuna hitap eden eğlenceli bir aktivite.

Paper Toss Boss

Bir ofis ortamında olduğunuzu ve çevrenize sürekli kâğıt topları fırlattığınızı hayal edin. Büyükler için de ilgi çekici olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir