Reklam Alanı
Reklam Alanı
E-MÜFREDAT
Eğitim 620 4

E- Müfredat Toplantı Nasıl Yapılır?

E-Müfredat Milli Eğitim Bakanlığının 2017 yılında çıkardığı, müfredat inceleme, yıllık plan ekleme ve bakanlıkta yapılacak bütün kurul ve zümre toplantılarının kayıt altına alınacağı bir sistemdir. E- müfredat sisteminin kullanılmaya başlaması ile birlikte konu hakkında yeterli bilgisi olmayan öğretmenler ve idareciler e- Müfredat toplantı nasıl yapılır sorusuna cevap aramaktadır. Bu yazımızda size E-Müfredat zümre nasıl yapılır konusundan bahsedeceğiz.

E-Müfredat Zümre Başkanı Tanımlama

E-Müfredat toplantı nasıl yapılır diye soranlar öncelikle kurul ve zümre başkanı tanımlamanın gerekli olduğunu bilmelidir. Bu işlem için okul müdürü kişisel MEBBİS hesabı ile sisteme giriş yapmalıdır. Sisteme giriş yapıldıktan sonra Yıllık Plan düğmesine basılmalı ve sonrasında Eğitim Kurumu işlemleri seçilmelidir. E-Müfredat Zümre başkanı tanımlama için sonrasında Eğitim Kurumu Zümra Başkanları seçeneği seçilmeli ve bu bölümden her zümrenin başkanı seçilmelidir. Öğretmenlerin isminin E- Müfredat sisteminde görünmesi için her öğretmenin en az bir kere sisteme girmiş olması gerekmektedir.

E-Müfredat Zümre Toplantısı Hazırlama

E- Müfredat toplantı nasıl yapılır yazımızda bir sonraki adım zümre toplantısı hazırlama olacaktır. E- Müfredat Zümre toplantısı hazırlama için zümre başkanı olan öğretmen kişisel şifresi ile E- Müfredat sistemine giriş yapması gerekmektedir. Sisteme giriş yaptıktan sonra Yıllık Plan–> Eğitim Kurumu İşlemleri–> Kurul Tanımlama adımları izlenmelidir. Bu adımlar izlendikten sonra karşımıza aşağıdaki resimdeki gibi bir ekran gelmektedir.

e- müfredat zümre toplantısı

Bu bölümdeki gerekli yerleri doldurduktan sonra sağ üst tarafta bulunan kaydet butonuna basılmalıdır. Ardından oluşturduğumuz toplantının sol tarafında bulunan kalem işaretine basarak toplantımızı seçerek gündem maddesi ve katılımcı ekliyoruz.

E-Müfredat Gündem Maddesi Ekleme

Toplantımızı oluşturup kaydettikten sonra sıraki işlem olarak E-Müredat Gündem maddesi ekleme gelmektedir.

e- müfredat gündem maddesi

Karşınıza gelen bu ekrandan hazır bulunan gündem maddelerini seçip Gündem ekle butonuna basarak E-Müredat Gündem maddesi ekleme işlemini tamamlayabilirsiniz. Eğer hazır bulunan gündem maddeleri haricinde başka bir gündem maddesi eklemek isterseniz yönetmelik veya yönergede olmayan gündem maddesi ekle butonunu kullanabilirsiniz. E- Müfredat toplantı nasıl yapılır işlemlerinde bir sonraki adımımız katılımcı ekleme olacaktır.

E- Müfredat Katılımcı Ekleme

E- müfredat katılımcı ekleme işlemi için gündem maddelerinin altında bulunan katılımcı bilgi girişi bölümü kullanılacaktır. Bu bölümde alanınızdaki öğretmenleri seçerek katılımcı ekle butonuna basmanız gerekmektedir. Listede olmayan kişiyi TC Kimlik numarası ile ekleyebilirsiniz. Branşında tek olan öğretmenler toplantıyı okul müdürü yada görevlendirdiği müdür yardımcısı ile yapacaktır. Katılımcıları ekledikten sonra toplantıya başkanlık edecek kişinin üzerine tıklayarak Başkanı kaydet butonuna basılmalı, ve toplantıya aynı şekilde yedek başkan kaydedilmelidir. Sonrasında toplantıyı katılımcıların göreceği şekilde onaylamamız gerekmektedir. Bu işlem için yapılacak işlemler bölümünde bulunan kurul/zümre bilgilerini katılımcıların görebileceği şekilde onaylıyorum seçeneği seçilmeli ve sonrasında kaydet butonuna basılmalıdır.

“E- Müfredat Toplantı Nasıl Yapılır?” üzerine 4 yorum

 1. mustafa Dirli dedi ki:

  E-müfredat toplantı nasıl yapılır yazınızda belirtilenleri yaptım. Sonrasında toplantıyı onaylamak için neler yapmam lazım

  1. Editör 1 dedi ki:

   E müfredat toplantı nasıl yapılır konusundan sonraki yazımız e müfredat toplantı onaylama ile ilgili olacak

 2. Mehmet dedi ki:

  E-Müfredat toplantı nasıl yapılır konusunu çok iyi özetlemişsiniz teşekkürler

 3. Tekin Ayhan dedi ki:

  E müfredat sistemi tekrar aktif oldu malesef e müfredat toplantı nasıl yapılır bilmiyorum. Sistem sorunlu çalışıyor. Dönem bitecek daha kurul toplantısı yok ortada

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir