Reklam Alanı
Reklam Alanı
game of thrones
Yaşam 153 0

Game Of Thrones Kitap Sıralaması- Hangi Kitapla Başlamalıyım

Bir efsanenin başlangıcı olan ve Buz ve Ateşin şarkısı serisinde ilk kitap olan Game of Thrones Taht oyunları 6 Ağustos 1996 tarihinde George Raymond Richard Martin adlı Amerikalı yazar tarafından yayımlandı. Özgün adı A Song of Ice and Fıre Game of Thrones olan ilk kitap Game of Thrones kitap sıralaması içinde ilk sırada yerini almıştır. Bu kitapla birlikte dünyanın en ünlü fantastik epik kitaplarından biri de ortaya çıkmış oldu. Buz ve ateşin şarkısı Game of Thrones adlı romanın dünya çapında bir ilgi toplamasının ardındansa yazar kitabı serileştirmeye karar verdi. Buz ve ateşin şarkısı serisinin ilk kitabı 45 dilde 60 milyon kopya satması üzerine kitap televizyon dizisine uyarlandı. Game of Thrones adıyla yayınlanan dizinin ilk sezonu 17 Nisan 2011 tarihinde HBO kanalında yayına girdi. 7 sezondur devam etmekte olan dizinin 8. Sezonu da final sezonu adıyla 2019 yılında yayınlanacaktır.

Game Of Thrones Kitap Sırası

Game Of Thrones Kitapları Ve Özgün İsimleri

Beklenenden çok daha fazla ilgi gören Taht oyunları kitap ve dizi serisinde Game of Thrones kitap sıralaması ise farklı özgün isimlerle yayınlanmıştır. Serinin gerçek ismi Buz ve Ateş olmakla beraber ilk kitap özgün ismiyle Game of Thrones yani taht oyunları olarak yayınlanmıştır. İkinci kitapsa kralların çarpışması ya da kralların savaşı anlamına gelen Clash Of Kıngs adıyla yayımlanmıştır. Hemen ardındansa Clash of kıngs 2 adıyla bir kitap daha yayınlandı. Daha sonra çıkan dördüncü kitapta Storm of Swords yani kılıçların fırtınası adıyla yayımlanmıştır. Bunun ardındansa Storm of Swords 2 adıyla kılıçların fırtınası 2 kitabı da buz ve ateşin şarkısı serisinin beşinci kitabı olmuştur.

Game Of Thrones Kitap Serisinin Final Kitapları

Game of Thrones kitap sıralaması altıncı kitapla beraber bir final hazırlığına girmiştir. Buz ve ateşin şarkısı serisinin kargaların ziyafeti anlamına gelen Feast for Crows adlı kitap yayınlanmıştır. Feast for Crows 2 adlı kitapta seride yedinci kitap olmuştur. Serinin sonuna yaklaşırken Dance With Dragons adlı ejderhaların dansı kitabı sekizinci kitap olmuştur. Son kitapsa Dance With Dragons 2 adıyla yayımlanarak buz ve ateşin şarkısı serisinin finali yapılmıştır.

İlginizi çekebilir: Game Of Thrones Kitap Sıralaması hakkında detaylı bilgi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir