Reklam Alanı
Reklam Alanı
game of thrones kitap sıralaması
Haber 1.516 3

Game Of Thrones Kitap Sıralaması Nedir?

Tüm dünyada milyonlarca izleyicinin heyecan ve ilgiyle takip ettiği Game of Thrones dizisi 2019 yılında son sezonu ile izleyiciye veda edecek. HBO tarafından yayınlanan dizi ilk olarak 17 Nisan 2011 tarihinde yayınlanan bölümle izleyicilerle buluşmuştu. Toplamda 8 sezon sürmesi planlanan ve 2017 yaz aylarında 7. sezonu sona eren dizinin hayranları bu fantastik evrenden ayrı kalmamak için Game of Thrones kitap sıralaması ve Buz ve Ateşin Şarkısı serisi hakkındaki detayları merak ediyor. David Benioff ile D. B. Weiss tarafından TV’ye aktarılmadan önce de çok sayıda hayranı bulunan kitap serisi, diziyle birlikte tüm dünyada daha fazla sayıda okuyucuya hitap etmeye başladı.

Game Of Thrones Kitap Sıralaması

George R. R. Martin tarafından yaratılan Buz ve Ateşin Şarkısı serisinde şu ana kadar toplamda 9 kitap yayımlandı. Seriyi kitaplar üzerinden takip etmek isteyen hayranlar için Game of Thrones kitap sıralaması aşağıdaki gibi takip edilmelidir:

1. Taht Oyunları
2. Kralların Çarpışması I
3. Kralların Çarpışması II
4. Kılıçların Fırtınası I
5. Kılıçların Fırtınası II
6. Kargaların Ziyafeti I
7. Kargaların Ziyafeti II
8. Ejderhalarla Dans I
9. Ejderhalarla Dans II

Game Of Thrones 8. Sezon Ne Zaman Yayınlanacak?

Geçtiğimiz yaz aylarında 80 dakikalık 7. sezon finali ile izleyicilerine veda eden dizinin hayranları Game of Thrones yeni sezon çıkış tarihi hakkında  oldukça endişeli. Pek çok hayran, dizinin 2018 yılında devam etmesi umuduyla beklerken dizinin yapımcıları Game Of Thrones 8. sezonunun 2019 yılının nisan ayında seyirci ile buluşacağı açıklamasını yaptı.

Son Sezonda Seyirciyi Neler Bekliyor?

8. sezon için iki sene beklemek istemeyen ve kitap serisini okumayı tercih edecek olan hayranlar için Game Of Thrones kitap sıralaması bilgisinin ve seriyi okumanın da, finalin öğrenilmesinde yararlı olmayacağını belirtmek gerekiyor. Yazar George R. R. Martin henüz kitap serisini bitirmediğinden dizinin 7. sezonu hali hazırda kitap serisinin (Buz ve ateşin Şarkısı) de yazarın önüne geçmiş durumda.

Hem dizi hem de kitap serisinin tamamlanmamış olması nedeniyle takipçiler hayal kırıklığını dile getirirken dizinin finali ile ilgili yüzlerce teori de havada uçuşuyor. Stark, Lannister, Targaryen, Tarly, Tyrell, Greyjoy, Martell gibi nüfuzlu hanelerin iktidar mücadelesini konu alan serinin sevenleri için en erken final 2019 Nisan ayında öğrenilebilecek.

Benzer İçerikleri Takip Etmek İçin Tıklayınız

“Game Of Thrones Kitap Sıralaması Nedir?” üzerine 3 yorum

 1. Mehtap dedi ki:

  Bir kaç kitabını okudum ve ilk sezon bölümlerine göre bazı kareler dizide yer verilmemiş. Ama 2. ve 3. sezonda kitaptaki hikayeden daha farklı ve detaylı konulara yer verilmişti. Bence en iyisi ilk etapta dizinin tüm bölümlerini izledikten sonra kitapları okumak lazım ki kitapta anlatılan hikaye ve kişilerin kişiliklerine hakim olmak lazım.

 2. Aydın Candan dedi ki:

  Ben de kitapları alıp seriye başlamak istiyorum lakin diziyi bitirdim, acaba şimdi kitaba başlasam zevk alır mıyım?

  1. Editör 1 dedi ki:

   Kitap serisinde çok daha detaylı karakter örgüleri ve işlenişle karşılaşacağınızdan elbette keyifli bir deneyim olacaktır. özellikle son sezonlarda dizi senaryosu kitaplardan uzaklaştığı için farklı işlenen noktalar da göreceksiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir