Reklam Alanı
Reklam Alanı
greyfurt maskesi
Kadın 273 1

Greyfurt Maskesi Yapılışı Ve Yararları

C vitamini zengini greyfurt, kış aylarında en çok tercih edilmesi gereken meyvelerin başında gelmektedir. Turunçgillerden bir meyve olarak greyfurt maskesi ciltteki kırışıklıklar ve lekelerle mücadelede etkindir. Ayrıca metabolizma dostu olan greyfurt “bioflavonaoid” zenginidir.

greyfurt

Cildin güzelliği ve sağlığı açısından herkesin tüketmesi gereken greyfurt mucizevi bir meyvedir. Ciltte nemlendirici etkisi bulunup, pürüzsüz ve kırışık olmayan bir cilt sağlayabilir. İhtivasında bulunan potasyum minerali ciltteki lekeleri ve kırışıklıkları gidermede yararlı olduğu gibi güneşin sağlığa zarar veren ışınlarından korunmada etkindir. Hazırlanması son derece kolay olan greyfurt yüz maskesi formülleri ile harika sonuçlar yakalanabilir. Söz konusu formüllerden en faydalı maske tarifleri şu şekilde sıralanabilir.

Ölü Deri Temizleyici Maske

Ciltteki ölü derileri temizlemek için bir kase şeker, yarım greyfurt ve üç çorba kaşığı üzüm çekirdeği yağı gerekir. Bir kaba bütün malzemeler konulur. Karıştırıldıktan sonra bir yüz fırçası ile bütün yüze “yedirilerek” tatbik edilir. Sadece yüz problemlerine değil, bütün vücuda uygulanabilir bir maske türüdür. Sivilce düşmanı bir greyfurt maskesi için ise yarım kase doğal yoğurt ve yarım greyfurt gerekmektedir.

greyfurt maslesi

Hazırlanış süreci malzemelerin yoğurt kabında iken iyice ezilerek karıştırılması ile başlar. Ardından temizlenmiş bir yüze derinlemesine uygulanır. Yaklaşık olarak 10 dakika boyunca bekletildikten sonra ılık su ile ovalanarak temizlenir. Uygulama sürecinin hemen ardından nemlendirici kullanılması tavsiye edilir.

Yağlı Cide ve Kırışığa  Greyfurt Maskesi

Yarım greyfurt, bir çorba kaşığı bal ve yarım kase iri taneli mısır unuyla harika bir greyfurt maskesi hazırlanabilir. Bunun için greyfurt, bal ve mısır unu bir kapta iyice karıştırılır. Elde edilen maske yüze uygulanarak bekletilir. Peşinden ılık su ile bolca yıkanarak durulanır.

Kırışıklıklara çözüm olarak geliştirilen bir alternatif maske için gerekli malzemeler; bir çorba kaşığı ekşi krema, bir çorba kaşığı taze sıkım greyfurt suyu, bir kahve kaşığı pirinç unu, bir kahve kaşığı taze sıkım havuç suyudur. Bütün malzemeler bir kapta “krem” kıvamına gelinceye dek karıştırılır. Yüze uygulanıp bir süre bekletildikten sonra ılık suyla durulanması gerekir.

Benzer Makaleleri İncelemek İçin Tıklayın.

“Greyfurt Maskesi Yapılışı Ve Yararları” üzerine 1 yorum

  1. özcan canoğlu dedi ki:

    greyfurt maskesi yoğurt maskesi kadar yararlı değil bence

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir