Reklam Alanı
Reklam Alanı
hollywood diyeti
Kadın 470 0

Hollywood Diyeti Nasıl Yapılır? Hollywood Diyetiyle Kilo Vermek

 Son zamanlarda özellikle hızlı kilo verme isteklerinin artmasıyla ortaya çıkan pek çok diyet programı bulunmaktadır. Sinema ve televizyon yıldızları tarafından uygulanan diyet programları kısa sürede popüler olmaktadır. İşte Madonna, Sharon Stone, Carmen Elektra gibi ünlülerin uyguladığı ve bu nedenle son derece popüler olan Hollywood diyeti hızlı kilo vermeyi amaçlayan bir diyet türüdür. Bu diyetle haftada ortalama 4-5 kilo vermek mümkün olmaktadır.

Hollywood diyetinin temelinde bol sıvı alımı söz konusudur. Bu diyeti hazırlayan Dr. Joel Fuhram, diyetin başlangıcında vücudun toksinlerden arındırılmasının ve diyette yer alan meyve sularının ihtiyacımız olan vitamin ve minerallerin büyük kısmını karşıladığını belirtiyor.

Sıvı detoksu olarak da özetlenebilecek bu diyet yaklaşımı, düşük kalorili şok diyetler grubunda yer aldığından dolayı uzun süreli devam edilmemesi önerilmektedir.

hollywood diyeti

Hollywood Diyetinde Yasaklar

Kırmızı et, baklagiller, un, şeker ve yağ hollywood diyetinin yasakları arasında yer alıyor. Ayrıca kremalı içecekler ve alkol tüketimi de yasak. Akşam yemeğinin en geç 18:00 de yenilmesi ve sonrasında hiçbir şey tüketilmemesi de gerekiyor.

Hollywood diyeti hamileler ve yaşlılar için uygun değildir. Herhangi bir sağlık sorunu yaşayan kişilerin doktorlarına danışmaları gerekir.  Şok diyet grubundaki diğer diyetlerde olduğu gibi tekrarlamak isteyenlerin en 2 hafta ara vermesi tavsiye edilmektedir.

Hollywood Diyeti Nasıl Uygulanır?

İlk iki gün sadece meyve suyu ve su tüketilmesine izin verilen hollywood diyeti 7 günlük bir programdır. İlerleyen günlerde yiyecek çeşitliği ile dengeli beslenme amaçlanmaktadır. Bu diyeti uygularken günlük egzersizler asla ihmal edilmemeli ve tüm günlerde bol su tüketmeye özen gösterilmelidir.

Hollywood Diyet Listesi

1.ve 2. Gün: Arzu edilen miktarda olmak üzere sadece meyve suyu ve en az 6 bardak su (hiçbir şey yenilmeyecek)

Diğer günlerde ise;

Kahvaltılarda: Az yağlı beyaz peynir ya da dil peyniri, 1 adet haşlanmış yumurta, domates, salatalık 2 dilim kepekli ekmek, şekersiz yeşil çay ya da ıhlamur

Kahvaltılarda ancak 5. günden sonra ilave olarak reçel de tüketilebilmektedir.

Öğle yemeklerinde: Limonlu, bol yeşillikli salata

Akşam Yemeği:

  1. Gün: 150 gr. ızgara beyaz et haşlanmış brokoli veya bürüksel lahanası
  2. Gün:150 gr. ızgara balık, haşlanmış ya da az yağlı brokoli
  3. Gün Mantarlı omlet (2 yumurta ve 150 gr. mantar kullanılarak hazırlanmalıdır.)
  4. Gün 150 gr. ızgara tavuk göğüs, 1 porsiyon az yağda hazırlanmış kabak
  5. Gün: 150 gr. ızgara balık, haşlanmış ya da az yağlı brokoli

Benzer makale ve içerikleri incelemek için tıklayınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir