Reklam Alanı
Reklam Alanı
makale yazarak para kazanmak
Teknoloji&İnternet 300 4

İnternetten Makale Yazarak Para Kazanmak

Evde ortamında ve yalnızca internet bağlantısına ihtiyaç duyularak gelir elde edilebilen kalemler arasında önemli bir yere sahip olan makale yazarlığı, sınırsız olan ve sürekli aktif bir işleyişe sahip olan bir piyasa olarak binlerce insanın tercihi konumunda. Araştırma becerisine ve yazma yeteneğinize güvenenler evde ek iş fikirleri arasında bulunan makale yazarak para kazanmak seçeneğini değerlendirebilir. Ancak sadece makale yazmakla işin bitmediğinin bilinmesi gerekir. Para kazanılması, kaliteli ve yayınlanabilir makaleler yazıldıktan sonra söz konusudur.

makale yazarlığı

Araştırma kabiliyeti de makalenin kalitesine doğrudan etki eden bir unsurdur.

Konusu ne olursa olsun makalenin aynı zamanda Türkçe imla kurallarına uygun olması da gerekir.

Noktalama işaretlerinden anlatım bozukluklarına kadar, yazım kurallarına hakim olunması son derece önemlidir.

Uzun cümlelerin okuyucuyu sıkacağının farkında olarak, makalede konunun özü aktarılmalıdır.

Kısa ve anlaşılır cümleler okumak okuyucunun favorileri arasında yer alır.

Evde Makale Yazarak Para Kazanmak 

Sermaye olarak emeğin ortaya konulduğu bu yöntemde, kullanılacak alt başlıklar ve anahtar kelime yoğunluğu önem taşıyan konular arasındadır. Yazılan yazının arama motorlarında yer alması için kısaca “SEO” denilen bazı optimizasyon kurallarına bağlı olarak yazılması da gerekir. Genel olarak internet okur-yazarları makalenin tamamını okumaktansa alt başlıkları okuyup çıkarımda bulunmayı tercih etmektedirler. Bu nedenle alt başlıkların da konuyu kısaca özetler biçimde atılması önem taşır. İnsanlara aradığını yormadan verebilmek internetten makale yazarak para kazanmak konusunda önem taşıyan bir konudur. Öte yandan yazılan makalenin copy paste yani kopyala yapıştır şeklinde yazılmaması gerekir. Makaleler özgün olmalıdır.

Makale yazarlığı; bu iş için ayrılacak zaman ve çabaya göre ana gelir kaynağı ya da ek gelir olarak değerlendirilebilmektedir.

makale yazmak

Hem Ek İş, Hem Zihin Egzersizi

Özgün makaleler yazılması yani her satırın yazar tarafından kaleme alınması gerekir. Başka bir cümleyle ifade etmek gerekirse, yazılan metnin internette daha önce yayımlanmamış olması şarttır. Bazı SEO programları özgünlük ölçümünde yardımcı olmaktadır. Evde, emekten başka nakit sermaye koymadan internet üzerinden makale yazarak para kazanmak doğru bir araştırmaya da bağlıdır. Giriş, gelişme ve sonuç unsurlarının tamamının makalede yer alması da başka bir gerekliliktir. Net ve somut bilgiler verilmeli, hayal ürünü bir yazı yazılmamalıdır. Kendi tarzını makalesine yansıtmak da özgünlük göstergeleri arasındadır.

“İnternetten Makale Yazarak Para Kazanmak” üzerine 4 yorum

  1. Sümeyra Gürcü dedi ki:

    İnternetten makale yazarak para kazanabilecegimiz örnek site önerebilir misiniz

  2. Editör 1 dedi ki:

    HSP Yazılım Firmasına güvenebilirsiniz

  3. Abdullah dedi ki:

    İnternet sitem için ben de HSP yazılımdan alıyorum makalelerimi. Çok güzel işler başarıyorlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir