Reklam Alanı
Reklam Alanı
iPhone XL
Haber 311 0

Apple’dan 2018 Bombası: iPhone XL

ABD merkezli teknoloji devi Apple’ın, 2018 yılında piyasaya süreceği telefonlar hakkında bilgiler gelmeye başladı. Kullanıcılar tarafından merakla beklenilen ve Apple’ın üzerinde çalıştığı bilinen iPhone XL dev ekranıyla raflardaki yerini almaya hazırlanıyor.

3 Yeni Model

Apple’ın 2018 yılında üç farklı yeni modeli kullanıcılarıyla buluşturması planlanıyor. Bunlardan en dikkat çekeni şüphesiz 6,5 inçlik dev ekrana sahip olacağı söylenen iPhone XL. İphone X’i piyasaya süreli kısa bir süre geçtikten sonra, Apple yeni akıllı telefonlarıyla adından yine bir hayli söz ettireceğe benziyor. Yeni iPhone’la ilgili bilgiler yavaş yavaş gelmeye başlarken, en dikkat çekici olan, kullanılacak OLED panelinin LG tarafından üretilecek olması. Genellikle Samsung tarafından üretilmesine alışık olduğumuz OLED panellerinin, LG tarafından üretilecek olması ve bunun için LG’ye Apple tarafından 2,7 milyar dolar ödendiği söyleniyor.

 iPhone XL Neler Getirecek

Face ID yüz tanıma teknolojisiyle piyasaya sunulacak iPhone XL bir aksilik olmazsa 2018’in ikinci yarısında satılmaya başlanacak. Apple’ın şimdiye kadar satışa sunduğu telefonlar içerisinde en fazla fiyata sahip olan telefonu iPhone X’in, bir büyük modeli olarak görülen iPhone XL’ın, fiyatının her ne kadar fiyatı belli olmasa da, iPhone X’in fiyatıyla yarışacağa benziyor. Gelen bilgilere göre 12 MP çift kamera, 3 GB Ram ve A11 işlemci ile karşımıza çıkması beklenen telefonun, iPhone X gibi çerçevesiz ekrana sahip olacağı söyleniyor. Her yıl Eylül ayında Apple’ın yeni telefonları için düzenlediği lansman toplantısına alışığız. Bu yılki lansmana şimdiden imzasını atacağa kesin gözüyle bakılan iPhone XL, ülkemizde de merakla bekleniyor. iPhone X modelininyüksek fiyatı nedeniyle çok satış yapamasa da, fazlaca kar elde eden Apple’ın yeni telefonda nasıl bir yol izleyeceği merak konusu. Yeni telefonda yüksek kar az satış mı, yoksa kısmen düşük fiyat ama çok satış politikası mı izlenecek bekleyip göreceğiz.

2018’in en çok konuşulan telefonu olmaya şimdiden aday iPhone XL büyük ekran severler tarafından merakla beklenirken, 6,5 inçlik ekranı çok büyük bulan küçümsenmeyecek bir kesimde var. Apple’ın bu konudaki açıklamalarını ve yorumlarını ilerleyen günlerde hep birlikte göreceğiz.

Benzer İçerik ve Haberleri Takip Etmek İçin Tıklayınız

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir