Reklam Alanı
Reklam Alanı
kaş gürleştirme nasıl yapılır
Kadın 46 0

Kaş Gürleştirme Nasıl Yapılır? Kolay ve Etkili Yöntemler

Modanın toplumdaki estetik algısını yönlendirdiği bir gerçektir. Özellikle kadınlar için çizilen ideal görünüm trendleri çok sık değişse de bu trendlerin takipçileri az değildir. Son dönemlerde çıkan bu trendlerden biri de gür kaşlara sahip olmaktır. İster sağlık sebeplerinden kaynaklı olsun ister modayı takip etmek adına olsun, pek çok kadın kaş gürleştirme nasıl yapılır sorusuna cevap aramaktadır. Kaşlarının daha gür, daha belirgin görünmesini isteyen kadınlar için doğal çözümlerle beraber kozmetik çözümler de mevcuttur.

İlginizi Çekebilir:Cilt Güzelliği İçin Maskeler – En Etkili Maske Uygulamaları

Kaş Gürleştirme İçin Doğal Çözümler

Bilindiği gibi bitkisel yağların vücuda ve bedene büyük etkileri vardır. Bu etkiler yağın elde edildiği bitkilerin doğadaki rollerine göre kendilerini göstermektedir. Tabii ki etkili bir çözüm için yağların saf olduğundan emin olmak gerekmektedir. Hint yağı bitkisinden elde edilen doğal yağlar, kaş gürleştirme nasıl yapılır sorusuna bitkisel çözüm arayan kişilere verilecek ilk cevaptır. Hint yağı kaş bölgesine uygulandığında kılların kalınlaşmasını sağlar ve kökleri güçlendirir. Hint yağı kullanmadan önce vücudun küçük bir bölgesinde test etmekte fayda vardır. Güçlü bir esans olan bu yağa karşı bazı vücutlar alerjik tepkiler verebilmektedir. Hint yağına alerjisi olan kişiler saf zeytinyağı ile görece daha uzun süre içinde de olsa istedikleri cevabı alacaklardır.

kaş gürleştirme nasıl yapılır

Yumurta sarısı da içeriğindeki biyotin sayesinde uygulandığı bölgedeki kılların hızlı ve kalın uzamasını sağlamaktadır. Doğal saç maskesi yapımında da kullanılan bu ürün kaşlarını gürleştirmek isteyenlerin de yardımına koşmaktadır.

Vazelin de kaşlara uygulandığında kıl köklerinin olduğu bölgeyi nemlendirip besleyerek istenilen etkiyi verecektir. Yağlı bir formülü olması nedeniyle yağlı ciltlerde uygulanması pek tavsiye edilmemekle beraber, uygulanma önerisi gece boyu kaş üzerinde bekletmek olduğu için yastık kılıflarının kirlenmesini istemeyenlerin çok yaklaştığı bir çözüm yolu değildir.

Kaş gürleştirmek için kullanılacak diğer bitkisel yağlar da hindistan cevizi yağı, badem yağı, e vitamini yağı, jojoba yağı, biberiye özü yağı, çay ağacı yağı, keten yağı ve lavanta yağıdır. Soğan suyu da yarattığı kötü kokuya rağmen kaş gürleştirmede olumlu sonuç verecektir.

Kaş Gürleştirme İçin Kozmetik Çözümler

Güzellik merkezlerinde, kaş gürleştirme nasıl yapılır sorusuna farklı yöntemlerle cevap bulmak mümkündür. Kaşın kazıtmak, kaş ektirmek ve kaş dövmesi bunların en yaygın kullanılanlarıdır. Doğal yollarla istediğini elde edemeyen kadınların güzellik merkezlerinde kaş gürleştirme işlemi yaptırmadan önce uygulamayı yapacak olan kişilerin uzman olduklarından emin olmaları önerilmektedir.

İlginizi Çekebilir: Makyaj Tüyoları – Daha Güzel Görünmek İçin İpuçları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir