Reklam Alanı
Reklam Alanı
mail ayarı
Teknoloji&İnternet 81 0

Microsof Outlook Mail Yapılandırması

Microsoft’un mail sistemi olan Microsoft Outlook web sitesi ve masaüstü uygulama olarak hizmet vermektedir. Web sitesi olarak basit ve hızlı bir arayüz sunan outlook kendi internet sitesi üzerinde hizmet vermektedir. Windows 10 ile birlikte hizmet vermeye başlayan ve İnternet Explorer uygulamasının yerini alan Microsoft Edge tarayıcısı ile tam performans olarak çalışan outlook yapılan güncellemeler ile Chrome tarayıcısında sorunlu olarak çalışmaya başlamıştır. Microsof Outlook Mail Yapılandırması web sitesi üzerinden herhangi bir ayara ihtiyaç duymamakla birlikte sadece Microsoft hesabınızın kullanıcı adı ve şifresi ile giriş yapılabilmektedir.  Outlook uygulaması Windows 10 ile birlikte Office 365 veya Office 2016 paketleri ile birlikte gelmektedir ve web sürümüne göre çok daha spesifik özellikleri içinde bulundurmaktadır.

Masaüstü Microsof Outlook Mail Yapılandırması

Microsoft hesabınızı outlook uygulamasında kullanabilmek için uygulamayı açtığınızda karşınıza mail adresinizi soran ekran gelecektir.

Outlook mail yapılandırma

Microsof Outlook Mail Yapılandırması için sonrasında karşınıza gelen ekrandan şifrenizi girerek ileri butonuna basmalısınız. Bir kaç dakika içerisinde outlook ayarlamaları tamamlayıp uygulamayı karşımıza getirecektir. Ardından mail kutunuz ve uygulama arayüzü karşınıza gelecektir.

outlook yapılandırma

outlook yapılandırma

Bu ekrandan yeni mail gönderebilir, mailleri düzenleyebilir, ek oluşturabilir veya profesyonel mail tasarımları oluşturabilirsiniz.

Microsoft Hesabı Dışında Microsof Outlook Mail Yapılandırması

Microsoft Outlook uygulamasında birden fazla mail ekleyerek kullanabilirsiniz. Bu işlem için dosya sekmesinde bulunan hesap ekle butonu kullanılmalıdır. Microsof Outlook Mail Yapılandırması için karşımıza gelen ekrandan mail adresimizi girmelisiniz. Ardından bize mail sunucu, bağlantı türü, sunucu adresi gibi bilgileri soracaktır. Bu bilgilere mail adresimizin bulunduğu domain veya hosting şirketinde bulunan yönetim paneli ile ulaşabilirsiniz.

Microsoft Outlook Masaüstü Uygulaması İle Mail Gönderme

Microsoft Outlook Uygulaması ile Mail gönderebilmek için uygulamaya giriş yaptıktan sonra giriş sekmesinde bulunan yeni e-posta gönder butonunu kullanmanız gerekecektir. Giriş sekmesinin sol üst tarafında bulunan yeni e- posta gonder butonu ile outlook uygulaması ile mail gönderme işleminizi yapabilirsiniz. Sonrasında karşınıza resimdeki ekran gelecektir.

outlook uygulaması ile mail gönderme  Mailin hangi adrese gönderileceği, bilgi alacak diğer kişileri, içeriği yazıp ekinizi ekledikten sonra Sol üst köşede bulunan gönder butonu ile mail gönderme işleminizi tamamlayabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir