Reklam Alanı
Reklam Alanı
warband zengin olma
Teknoloji&İnternet 2.471 1

Mount And Blade Warband Zengin Olma Rehberi – Warband Ticaret

Mount And Blade Warband Zengin Olma Rehberi – Kalradya diyarında güçlü olmak kadar önemli bir başka şart da var: Zengin olmak!

Mount And Blade Warband zengin olmak isteyen oyuncular için Orta Çağ teması altında çeşitli seçenekler sunuyor. İşte para kazanmak için en etkili yöntemler:

Warband Ticaret Yolları

Warband ticaret ve al – sat üzerinden para kazanmak isteyenlerin, ticaret rotaları hakkında bilgi sahibi olmasını gerektiren bir oyun. Aşağıdaki görselde; hangi şehirlerden hangi ürünlerin uygun fiyatlarla alınıp satılacağı bilgisini görebilirsiniz:

warband ticaret

Ticaret ile uğraşmanın bir başka yolu ise; şehirlerde işletme sahibi olmak. Oyun bize her şehirde bir adet işletmeye sahip olma hakkı veriyor. Bunun için iki şart var: İlk olarak şehirle ilişkimizin sıfır ya da daha yüksek olması gerekli. Diğer şart ise şehrin yöneticisi ile ilişkimizin aynı şekilde en az 0 olması.

Sonrasında şehrin lonca başkanı ile görüşerek tüm işletme seçeneklerini, kârlılık oranını göz önünde bulunarak işletme sahibi olabiliyoruz.

Haydut Avcılığı

Mount And Blade Warband zengin olma için bir başka seçenek daha mevcut: Haydut Avlamak. Kergit ya da Sarranid gönüllülerinin yetiştirerek sahip olabileceğimiz elit süvarilerin büyük çoğunluğu düşman birimlerini bayıltabiliyor. Aynı zamanda diğer haydut birimlerinde esir olan ‘Kelle Avcıları’ isimli birliğe ait askerleri de kurtarıp ordumuza katabiliyoruz. Başlangıç aşamasında orman haydutları ve dağ haydutları birimleri yaya olmaları nedeniyle tavsiye edilmektedir. İlerleyen süreçte ise aşağıdaki görselde görebileceğiniz bölge üzerinden deniz yağmacılarını avlayabilirsiniz. Bu yağmacı grup hem ganimet (toplanan eşyaların satış değeri dahil) hem de nam açısından en verimli birliklerdir.

deniz yağmacıları bölgesi

deniz yağmacıları bölgesi

Turnuva Savaşçılığı

Kalradya şehirlerinde sıklıkla düzenlenen turnuvalar da önemli bir gelir kapısı.

Şehirlerin arenalarına girip turnuva sorumlusu ile (üst görsel) görüşerek bir sonraki turnuvanın yerini öğrenebilirsiniz. Her turnuva yaklaşık 3500 dinar ve 20 nam kazandıracaktır.

Yağma Yapmak

Warband Para Kazanma Rehberi kapsamında son yöntem ise yağma yapmak. Bir kralın derebeyi ya da paralı askeri olup savaştığı krallıklara ait köyleri yağmalamak da hızlı gelir elde etmek isteyen oyuncuların uygulayabileceği bir yöntem. Yalnız unutmayın; Kalradya’da yağmaladığınız her köy, size yeni bir düşman kazandıracak…

 Mount And Blade Warband Krallıklar İncelemesi

ve

Warband Kral Olmak – Kraliçeyle Evlenme Rehberi konulu incelemeye göz attınız mı?

makalelerimizi incelediniz mi?

“Mount And Blade Warband Zengin Olma Rehberi – Warband Ticaret” üzerine 1 yorum

  1. Jüriye dayı dedi ki:

    Warband zengin olmak için kervanları yazmamıssınız. Kervan yağması veya haracı da sağlam gelir getirir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir