Reklam Alanı
Reklam Alanı
Sanal ödeme sistemleri
Teknoloji&İnternet 68 0

Paykasa Kart Satışı ve Sanal Ödeme Sistemleri

Dünden bugüne kadar gelindiği zaman insanlığın her alanda ciddi bir gelişme yaşadığını taş devrinden bugüne gelindiğini söylemek mümkün.  Paykasa Kart Satışı ve Sanal Ödeme Sistemleri

Bugün geldiğimiz nokta her şey online ve internet ortamı üzerinden gerçekleşiyor. Eskiden alışverişlere baktığımızda kapı kapı dolaşılır iken şimdi tek tuş ile her şey hallediliyor. Teknoloji öylesine ilerledi ve ilerlemeye devam ediyor.  Internet üzerinden günümüzde yapılan işlemeyen yok gibi. Buna bağlı olarak da bu alanda ciddi bir gelişme kaydediliyor. İşte onlardan bir tanesi de sanal ödeme sistemleri.

Sanal ödeme sistemleri nedir sorusunun yanıtını vermek gerekir ise adından da anlaşılabileceği üzere sanal olan sistemler. Internet üzerinden ödeme yapmaya olanak veren ama gerçek yaşamda kullanılmasının olanaklı olmadığı sistemlerdir bunlar. Bu noktada da gerek ulusal ölçekte, gerek ise dünya bazında ciddi gelişmeler yaşanıyor.

Ülkemizde de kullanılan ama yerel bazlı olan sistemler de elbette mevcut. Bu sistemlerden bazıları Paypal, Lyzico, Mikro ödeme, Payu, Paymac, iPara Turkcell cüzdan, Yapıkredi Online sistemleri, 3D Secure Kart, BKM Ekspress gibi yöntemler.  Görüldüğü gibi sanal olarak alışveriş yapmak için insanların karşısına birbirinden farklı çok değişik olanaklar çıkıyor ve hepsinin kendince avantajları, dezavantajları var.  Tam da bu noktada son yıllarda ülkemizde kimi sorunlardan dolayı Paypal sisteminin kullanılamadığını belirtmekte fayda var.

Sanal ödeme sistemleri- Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Sanal ödeme sistemleri tercih edilme sebeplerinin en başında hiç şüphe yok ki insanların ödeme yaparken internet üzerinden bilgilerini vermek istememeleri. Zira bilgi hırsızlığı gibi çok ciddi bir sorunla karşı karşıya kalabiliyor insanlar ki bunu riske atmak istemiyorlar.

Bu sistemlerde böylesi bir sorun yok. Özellikle Paypal gibi sistemlerde her türlü para transferi ve alışveriş mail adresi üzerinden gittiğinden kişinin bilgilerinin çalınması gibi bir durum yok. Benzer bir güvenlik olgusu 3D Secure kart için de geçerli. Burada da iki aşamalı güvenlik sistemi kullanılıyor. Dolayısıyla bilgilerin kaybolması gibi bir sorun bulunmuyor.

Ama yine de böylesi ödeme sistemleri de kullanılmadan önce çok ciddi bir araştırma yapılmalı ve ondan sonra gerçekten emin olunan sistem üzerinden ödeme yapılmalı.

https://paykasaonline.com/paykasa-kart-satisi/

 

İlginizi Çekebilir: Yeni dijital para paykwik

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir