Reklam Alanı
Reklam Alanı
Uncategorized 27 0

Pokemon Fire Red Tam Çözüm – Detaylı Oynanış

Pokemon oyunları ile yeni tanışanların isyan etmesine sebep olabilecek kadar karmaşık bir harita ve oyun düzenine sahip olan Pokemon Fire Red oynanış bakımından en eğlenceli oyunlardan bir tanesi diyebiliriz. Tüm detayları ve bilinmeyen item’leri kapsayan Pokemon Fire Red tam çözüm yazımızda merak ettiğiniz her şeye yer vermeye çalışacağız.

Başlangıç

Oyuna Pallet kasabasında başlıyoruz. Yapılacak ilk şey, evden çıkıp yukarı tarafa doğru yürümek olmalı. Şehirden çıkıp çalılara gireceğimiz anda Profesor Oak’ın asistanı yanımıza gelerek bizi Oak’ın laboratuvarına götürüyor. Oak’la konuştuktan sonra masada duran üç poketoptan birini seçmemiz gerekiyor. Oyun boyunca rakibimiz olacak Rival’ımız (biz ona bu yazı için Gary diyelim) da bizim seçtiğimiz pokemona karşı güçlü olacak seçimi yapıyor.

Profesörün nasihatlerini dinledikten sonra evden ayrılmadan önce Gary ile ilk maçımızı yapıyoruz. Pokemon Fire Red tam çözüm yazımızın ilk kısmı olan Pallet kasabasından artık ayrılabiliriz. Yukarı doğru yürüyerek Viridian City’ye ulaşıyoruz. İlk kez oynayan pek çok kişi bu kısımda bulunan minik detayı geçemediği için oyunu bırakırken, aslında dikkat edilmesi gereken çok ufak bir nokta olduğunu belirtmek gerekiyor. Aşağıdaki resimde görülen Viridian City marketine girdiğimizde satıcı bize Profesor Oak’a ait olan bir paket veriyor ve bu paketle Oak’ın laboratuvarına dönmemiz gerekiyor.

Pallet Kasabasına dönüp Oak ile konuştuktan sonra Viridian City’nin kuzeyinde yer alan ormana giriyoruz. “Viridian City salonuna girmeyecek miyiz?” diyorsanız şimdiden belirtelim. Karşımıza ilk çıkan salon olan Viridian Gym’ en son karşılaşacağımız salon olacak.

İlk Rozet

Viridian Ormanınını tamamlayarak ulaşacağımız şehir olan Pewter City’de çizgi film serisinden de aşina olduğumuz Brock karakteri ile karşılaşıyoruz. Oyuna Bulbasaur ya da Squirtle ile başlayan oyuncular bu aşamayı sorunsuz bir şekilde atlatabiliyor. Eğer başlangıç pokemonunuz Charmander ise; Brock ile karşılaşmadan önce 10 level’a kadar Mankey yetiştirmenizde yarar var. Kaya tipi pokemonlara karşı oldukça güçlü olan dövüş (fight) tipi pokemonlardan olan Mankey; Low Kick atağı ile Brock’un pokemonlarını en fazla iki vuruşta yenebiliyor.

Mt. Moon Ve İkinci Rozet

Fire Red tam çözüm – Pewter City’nin sağ tarafına yürüdüğümüzde Profesor Oak’ın asistanlarından biri bize koşu ayakkabısı verecek. Bu sayede artık ‘B’ tuşuna bastığımızda koşabileceğiz. Yolu taikp ettiğimizde ise Mt Moon tüneli girişi ile karşılaşacağız.

Mt Moon’dan çıkıp sağ tarafa yürüdüğümüzde Misty ile karşılaşacağımız şehir olan Cerulean City ile karşılaşıyoruz.  Aşağıdaki görselde görebileceğiniz Cerulean Şehrinde ilk olarak yukarı ve sağa ilerleyerek bir sonraki şehirde ihtiyacımız olacak gemi biletini alıyoruz. Sonrasında Misty’nin pokemonlarını yenerek 2. rozetimize sahip olabiliriz.

İçerik Güncellenecektir. Mobıle Legends Etkinlik Modu Hilesi başlıklı makaleyi incelemek için tıklayın!

Hiç Benzer Yazı Bulunamadı Malesef :(

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir