Reklam Alanı
Reklam Alanı
sen anlat karadeniz
Sinema&TV 437 1

Ekranların Yeni Dizisi “SEN ANLAT KARADENİZ”

Yaklaşık olarak iki hafta önce, yepyeni bir dizi ile karşılaştık. ATV ekranlarında yayınlanan Sen Anlat Karadeniz dizisi, kısa sürede izleyicilerin dikkatini çekmeyi başardı. Dizi, bir aşk hikâyesini anlatırken yaşanan durumlar herkesi derin bir şekilde etkilemektedir. Şimdi diz hakkında genel bilgiler verelim.

Sen Anlat Karadeniz Dizisinin Kadrosu

Dizinin başrollerini Nefes ve Tahir adında iki genç paylaşmaktadır. Bu isimler ise Ulaş Tuna Astepe ve İrem Helvacıoğlu’dur. Bu iki gencin birbirine olan aşkı anlatıldığı dizinin yönetmenliğini ise Ömer Sınav yapmaktadır. Dizinin senaryosu ise iki isme ait; Ayşe Ferda Eryılmaz ve Nehir Erdem. Genellikle aşk dizileri ülkemizde daha farklı bir tarz ve üslupla anlatılır. Sen Anlat Karadeniz’de ise bu durum farklıdır, şive olarak Karadeniz şivesinin konuşulduğu dizi de en önemli ayrıntı ise ailelerin birbiri ile yapmış olduğu çatışmalardır. Kadro seçilirken bu durumlara dikkat edilmiştir.

Sen Anlat Karadeniz Dizisinin Konusu Nedir?

16 yaşında itibaren para karşılığında, hiç istemediği Vedat ile evlenmek zorunda kalır. 8 yıl kapalı bir oda da yaşamaya mahkûm olan Nefes’i zor günler bekler. Bu zamanlarında kendisine hep ümit olan tek şeyi ise, oğlu yiğittir. Oğlu ile bu hayattan sürekli olarak kurtulmak isteyen Nefes, sadece huzurlu ve mutlu bir yaşam istemektedir. Kocası Vedat tarafından sürekli olarak dayak yiyen ve birçok işkenceye maruz kalan Nefes, kaçmayı sürekli olarak aklına koysa da bunu başaramaz. Yakalandığında yine darbe uğrayan Nefesin, hayalini bir gün gerçekleştireceği içten bile değildi. Ve beklenen olur, bir gün oğlu Yiğit’i alarak İstanbul’a kaçar. Vedat bulmak için hemen peşine düşer. İstanbul’da ona yardım etmesi gereken biri çıkacaktır, o kişi ise Karadeniz’in delikanlı çocuğu Tahir’dir. Tahir, Nefesi ilk görmesi ile ona âşık olur ve onu bu durumdan kurtarmak için memleketine götürür. Annesi onu farklı biri ile evlendirmek için uğraşsa da o bu duruma dikkat etmez ve sadece Nefes’i düşünür. Aşkın sonunda ne olacağını hep beraber göreceğiz. Şimdiden diziyi izlemek için yerinizi almayı unutmayın. Reyting olarak Çarşamba akşamları artık zirve de Çünkü.

TV&Sinema İçeriklerini İncelemek İçin Tıklayınız

“Ekranların Yeni Dizisi “SEN ANLAT KARADENİZ”” üzerine 1 yorum

  1. İsmail Kargı dedi ki:

    Reytinglerde 1. olmuş ama ileride düşüş yaşayacaktır düşüncesindeyim. Çünkü konu kısıtlı hep aynı şeyler olacaktır. Bakıyorum millet hala acıklı ağlamaklı dizileri izliyor ama sonra fos oluyorlar. Buda fazla dayanamaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir