Reklam Alanı
Reklam Alanı
telefon meşgulken arayanı görmetelefon meşgulken arayanı görme
Teknoloji&İnternet 93 0

Telefon Meşgulken Arayanı Görme

Akıllı telefonlarda çağrı bekletme özelliğinin aktive edilmesi telefon meşgulken arayanı görme fırsatı tanıyan bir özelliktir. Aktive edildiği takdirde aranılan kişinin başka biriyle görüştüğü şeklinde bir uyarı ile karşılaşılması söz konusudur. Aranılan kişiye de bir sinyal sesiyle bildirim yapılır. Sinyal sesini takiben konuşulan halihazırda görüşülen kişi beklemeye alınıp diğer kişiye ait çağrı yanıtlanabilir. Operatörler genel itibariyle bu hizmeti ücretsiz vermektedir. Yine de operatörlerin çağrı merkezlerinden bu konuda bilgi almakta büyük fayda olabilir. Diğer bir yöntem ise *43# komutunun girilmesidir. Bu şekilde çağrı bekletme özelliğinin aktif olup olmadığının kontrolü yapılabilir. İhtiyaç halinde bu özelliği kapatmak isterseniz bu defa #43# komutu girilmelidir.

Çağrı Bekletmek İçin Ne Yapılmalı

Genel itibariyle android işletim sisemli telefon modellerinde telefon meşgulken arayanı görme hizmeti almak için rehber kısmında “daha fazla” seçeneğine tıklanır. Gelen ekranda ayarlar seçeneğine ulaşılır. Arama ayarları kısmına gelinerek diğer ayarlar sekmesi tıklanır. Arama bekletme seçeneği aktif hale getirilir. IOS için ise ayarlar kısmından telefon ayarlarına ve arama bekletme sekmesine gelinir. Arama bekletme özelliği bu şekilde aktif edilebilir. Aynı android konusunda olduğu gibi IOS telefonlar için de *43# komutu çağrı bekletmeyi aktif etme, #43# komutu ise pasif hale getirme anlamına gelmektedir. Bu komut her türlü telefonlar için çağrı bekletme hizmetinin aktif veya pasif hale getirilmesi için geliştirilmiştir.

telefon meşgulken arayanı görme

Telefon Meşgulken Arayanı Görme- Telekonferansta Çağrı Bekletme

Konuşulan kişiyi telefon meşgulken arayanı görme amacıyla beklemeye aldığınızda konferans seçeneği tıklanırsa iki çağrı da birleştirilebilmektedir. Ayrıca çağrılar arasında geçiş şansı da bu şekilde elde edilmiş olacaktır. Genel itibariyle hem çağrı bekletme özelliği hem de telekonferans gibi özellikler otomatik olarak gelmektedir. Ancak sürüm güncellemeleri ve diğer bazı nedenlerle telefonun modeline bağlı olarak bu özellik pasif hale gelebilmektedir. Bu nedenle bir süre benzer bir durumda karşılalışmadığı takdirde çağrı bekletme özelliğinin pasif hale gelip gelmediğinin kontrol eidlmesi gerekmektedir. Diğer bir yöntem ise *43# ve #43# komutlarını tuşlanması ve bu surette çağrı bekletme özelliğinin kontrol edilmesidir. Telefonların özelliğine göre farklı isimlendirmeler söz konusu olsa da genel itibariyle meşgulken arayanı görme bu şekilde gerçekleştirilmektedir.

İlginizi Çekebilir: Çocuklar İçin En iyi Android Oyunlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir