Reklam Alanı
Reklam Alanı
warband kral olmak
Teknoloji&İnternet 4.168 1

Warband Kral Olmak – Kraliçeyle Evlenme Rehberi

Orta Çağ temalı oyunların en iyilerinden bir tanesi olan Mount And Blade Warband kral olmak ya da bir maceracı olarak yaşamını sürdürme alternatifleri ile oyun süresi bakımından da oyuncuyu kendine bağlamayı başarıyor. Oynama amacı kendi krallığını kurmak ya da bir taht talibi ile evlenerek Kalradya’daki krallıklardan birinin hükümdarı olarak yönetmek olanlar içini sizlere Warband kral olma rehberi ve incelemesini hazırladık.

Karakter Oluşturma Ve Başlangıç

Mount And Blade Warband krallık ve ülkeler bakımından zengin sayılabilecek bir oyun. Toplamda altı adet ulusun yer aldığı oyunda; Svadya Krallığı, Nord Krallığı, Rodok Krallığı, Sarranid Sultanlığı, Rodok Krallığı, Vaegir Krallığı ve Kergit Hanlığı’nın iktidar mücadelelerine tanık oluyoruz. Tüm bu uluslara ek olarak kendi krallığımızı kurma olanağına da sahip olduğumuz için oyun günler hatta haftalar süren bir mücadele halini alabiliyor. Warband kral olmak isteyen oyuncular için seçenekler sunarken bunların en önemlisi elbette fetih ile kral olmak.

Oyuna giriş yaparken belirlediğimiz karakter özellikleri arasından yapacağımız seçimler oyunu orta ve uzun vadede önemli ölçüde etkiliyor. Karakter oluşturma aşamasının ilk sorusunda yanıtımızın “Fakir düşmüş bir asildi” olması karakterin 100 nam ve ek karizma puanı kazanmasını sağlıyor.

Gençlik dönemi sorusuna ‘Bir Halk Ozanıydın’ yanıtını vermek ve Maceraya atılma sebebin sorusuna da ‘Sevdiğin Birinin Kaybıydı’ seçeneğini işaretlemek de karizma değerini direkt olarak yükseltiyor.

Warband Kral Olmak – Senaryolar

Karakterin oluşturup para kazandıktan sonra kral olma yolunda iki önemli seçeneğe sahip oluyoruz. İlki; tercih edilen ve daha kolay bir yöntem olarak görülen; ordu toplayıp zayıf bir şehir ya da kaleyi fethetmek. El değiştirmiş bir yerleşimin içinde en fazla 100 asker olacağından, iyi bir birlikle hızlı bir şekilde fethedilebilir olan kale ve şehirleri aldığımızda direkt olarak krallık ismi belirleyip kendi ülkemizi kurabiliyoruz.

İsyan Ederek Kral Olmak

Diğer alternatif ise; bir kralın derebeyi olarak fetih yapmak. Özellikle kralla aramız iyi olmadığında fethedilen yerleşimi bize vermeyeceğinden, isyan ederek fethettiğimiz yerleşimi elimizde tutabiliyoruz. Yerleşimi vermesi halinde ise o krallığın koruması altında şehrimize/kalemize asker yığarak hem savunma oluşturacak zaman hem de yeni bir fetih için ordu kurabilme imkanına sahip oluyoruz. Warband kral olmak isteyenlerin özellikle oyun başında  fazladan efor sarf etmesini gerektiren bir oyun. Bu nedenle krallığımızı kurduğumuzda özellikle başlangıç aşamasında fazla düşman edinmekten kaçınarak savunma güvenliğini ön plana almakta yarar var.

Warband Kraliçeyle Evlenmek 

Hükümdar olmak isteyen oyunculara Warband kraliçeyle evlenmek ya da her iki cinsiyet için tanımlarsak taht talibi ile evlenmek gibi seçenekler de sunuyor. Yalnız belirtmek gerekiyor ki; bir taht talibi ile evlenmek Native Mod’da mümkün değil. Diploması modu ya da bu modu içeren diğer modlarda kral ve kraliçe yaptığımız asi taht talipler iile evlenebiliyoruz.

Erkek karakter yarattığımızı varsayarak, Suno Leydisi İsolla veya İncili Arwa’nın isyanını destekleyip hükümdar yaptığımızda evlenme adına da bir şansa sahip oluyoruz. İsyan başarılı olduktan sonra kraliçeyi bulup ‘size bir sorum var’ seçeneği üzerinden ‘Ailenizde Birleşmeye Uygun Biri Var Mı?” sorusunu yöneltebiliyoruz. Ancak taht talipleri ile ilişkimiz ne kadar iyi olursa olsun bazı şartlar öne sürebiliyorlar. İki hafta boyunca mareşallik yapmak veya ihtilafın düşürülmesi gibi ön koşulları tamamladığımızda ise kraliçe ile birlikte ülkeyi yönetebiliyoruz.

Warband Kral Olma – Kraliçeyle Evlenme Rehberi yazımızı beğendiyseniz Mount And Blade Warband Krallıklar İncelemesi yazımıza da göz atabilirsiniz.

“Warband Kral Olmak – Kraliçeyle Evlenme Rehberi” üzerine 1 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir