Reklam Alanı
Reklam Alanı
yaş maya maskesi
Kadın 457 2

Yaş Maya Maskesi Hazırlanışı Ve Uygulanması

Yaş maya maskesi cildimizi sıkılaştırmak ve yüzümüzde ki aknelerden kurtulmak için en doğal yöntemlerden birisidir. Yaş maya maskesi içerisinde bulundurduğu vitaminler sayesinde cildimize en doğal görüntüyü vermek ve cildimizde genişlemiş olan gözenekleri sıklaştırmak adına çok faydalı bir maskedir. Yaş maya maskesini birçok insan pek beğenmek kokusundan dolayı ama unutulmamalıdır ki her iyi şeyin elbet bir kötü yanı da vardır.

yaş maya maskesi

Yaş maya maskesinin faydalarını düşündüğümüz zaman kokusu hiçte göze batmasa gerek. Zaten bu koku yaş maya maskesini uyguladıktan sonra yüzümüzü yıkadığımızda kısa sürede geçen hafif bir kokudur. Yaş maya maskesini düzenli kullanımda çok iyi ve somut sonuçlar elde edebilirsiniz.

Yaş Maya Maskesi Nasıl Yapılır?

Yaş maya maskesi nasıl yapılır diye soracak olursanız da aslında çok basit bir yöntemi var. Marketlerden alarak kullanacağımız yaş maya maskesini bir çay kaşığı kadar alıp veya biraz daha fazla küçük bir kaba koyuyoruz. Üzerine kulak memesi kıvamına gelinceye kadar yeterli miktarda su ekliyor ve elimizle karıştırıyoruz. Maskemiz kulak memesi kıvamına geldiğinde ise yine parmağımızla ufak ufak alıp yüzümüze uyguluyoruz.

Yaklaşık olarak yarım saat bir saat bekledikten sonra zaten kuruduğunu yüzünüzün genleşmesinden anlayacaksınız. Kuruduğunda bol su ile iyice yıkıyoruz ve maskeyi temizliyoruz. Yaş maya maskesi ilk kullanımdan itibaren etkili olan bir maskedir. Yüzünüzden maskeyi temizlediğinizde yüzünüzün rahatladığını hissedeceksiniz.

Yaş Maya Maskesi Ne İşe Yarar?

Yaş maya maskesi ne işe yarar derseniz yukarıda da belirttiğimiz gibi en doğal ve en sık başvurulan cilt sıkılaştırma yöntemlerinden birisidir. Tabi en etkili yöntemlerden biri olduğunu da unutmamak lazım. Yaş maya maskesi gibi bir de kuru maya ile yapılan maske var aynı yöntem ile fakat kuru maya maskesi yaş maya kadar etkili olmuyor. O yüzden yaş maya olmasını özellikle belirtelim. Yaş maya aynı zamanda akne tedavisinde çok etkilidir. Yaş mayayı cildinize uyguladıktan sonra onu bir de zeytinyağlı defne sabunu ile yıkarsanız çok kısa sürede mükemmel sonuçlar elde edebilirsiniz. Elbette yine devamlılık önemli, akneleriniz geçti diye birden bırakmayın maske yapmayı yine en az haftada bir veya iki kez uygulamak cildiniz için çok faydalı olacaktır.

Nasıl Temizlenir?

Yaş maya su ile karıştığı zaman çok kısa sürede kuruyan bir şey olduğundan dolayı cildinize sürdüğünüzde aşırı gerildiğini hissedeceksiniz ama tam anlamıyla kurumadan yüzünüzü yıkamayın. Tam olarak kuruduğu zaman ise yukarı da belirttiğimiz gibi bulabilirseniz zeytinyağlı defne sabunu bulamazsanız da direk su ile de temizleyebilirsiniz. Temizleme aşaması sizi biraz uğraştırabilir kuruyup cilde iyice yapıştığından dolayı ama kuruyken kavlatarak temizlerseniz daha kolay ve pratik olacaktır. Yaş maya maskesinin daha birçok faydası da var ki saymakla bitiremeyiz.

Benzer İçerikleri Takip Etmek İçin Tıklayın.

“Yaş Maya Maskesi Hazırlanışı Ve Uygulanması” üzerine 2 yorum

  1. Mishldo dedi ki:

    yaş maya maskesi hazırlanışı zahmetli olsa bile faydasını gördüğüm bir uygulama. düzenli kullanım şart tabii ki

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir