Reklam Alanı
Reklam Alanı
Yerleşme kanaması ne zaman olur
Kadın 1.265 0

Yerleşme Kanaması Ne Zaman Olur

Hamilelik başlangıcında döllenen yumurta hemen rahme yerleşmez. Bunun için hamileliğin bir süre ilerlemiş olması gerekmektedir. Rahme yerleşen yumurta anne adayında hafif bir kanamaya sebep olabilmektedir, implantasyon kanaması da denilen bu yerleşme kanaması ne zaman olur ? Hamileliğin ilk belirtilerinden olan bu kanama, anne olmak isteyen çoğu kadının adet kanamasıyla karıştırıp gebe olmadıkları düşüncesine sebep olabilmektedir. Aynı şekilde hamilelik beklentisi içinde olan kadınlarda da hayal kırıklığına neden olabilmektedir. Hamileliğin 6 ila 12’nci günleri arasında görülen bu kanamayla ilgili bilgi sahibi olmak kadınlar için önemlidir.

İlgili Konu: Yumurtlama Tarihine Göre Gebelik Haftası Hesaplama

Yerleşme kanaması ne zaman olur

Yerleşme Kanaması Nasıl Görünür

Anne olmak isteyen kadınların aradaki farkı bilerek hamile olup olmadıklarıyla ilgili net fikir sahibi olabilmeleri için yerleşme kanaması ne zaman olur sorusuyla beraber yerleşme kanaması nasıl görünür sorusunun cevabını da bilmeleri önemlidir. Yerleşme kanaması anne adayının kan yapısına göre farklı şekillerde görünebilmektedir. Genelde normal adet kanının aksine daha açık renkli, pembemsi bir yapısı vardır. Buna karşın küçük kahverengi leke şeklinde de olabilmektedir. Her iki durum da gayet normaldir ve endişe verici değildir. Kanama sürecinde anne adayının leğen kemiğinde ya da karın bölgesinde ağrı olması da yerleşme sürecinin bir parçasıdır. Çoğu kadın bu durumu adet dönemine bağlamakta ya da düşük riskinden korkmaktadır. Tamamen doğal bir süreç olan bu durum aslında vücudun bebeğe ve doğuma alışmaya başladığının göstergeleridir.

 

Yerleşme Kanamasına Dair Bilinmesi Gerekenler

  Yerleşme kanaması ne zaman olur sorusuyla beraber yerleşme kanaması ne kadar sürer sorusu da kadınların aklını kurcalayan bir diğer önemli sorudur. İmplantasyon süreci anne adayının bünyesine göre birkaç saat de sürebilir birkaç gün de. Ne kadar sürdüğü tamamen fizyolojik yapıyla bağlantılı olup, kısa sürmesi de uzun sürmesi de endişe verici bir durum değildir. Aksine yerleşme kanaması yaşayan her 10 kadından 9’unda düşük riski görülmemektedir.

İlginizi Çekebilir: Bir Aylık Hamile Belirtileri

Hamileliğin ilk belirtilen olan yerleşme kanamasına beyaz renkli akıntı da eşlik edebilmektedir. Bu akıntının oluşum nedeni doğuma hazırlanan rahim duvarının kalınlaşmasıdır. Bu noktada dikkat edilmesi gereken nokta akıntının renginin daha koyu olup olmadığıdır. Sarı renkli ya da ağır kokulu akıntılar ve kaşıntı varsa anne adayının bir uzmanla görüşmesi gerekmektedir.

İlginizi Çekebilir: En Erken Hamilelik Testi

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir