Reklam Alanı
Reklam Alanı
youtube go
Haber 332 1

Youtube Çevrimdışı İndirme ve İzlenmeye İzin Veriyor

Video deyince akla gelen ve günümüzde dünyanın en popüler video arama motoru olan Youtube, hız kesmeden özelliklerine yenilikler ekliyor. 1 milyardan fazla kullanıcıya ulaşan Youtube; 75 ülkede, 61 dilde hizmet sunarak, internetin en beğenilen sosyal mecralarından biri olmayı başarıyor. Uzun süredir, Youtube kullanıcılarının merakla beklediği çevrimdışı özelliği nihayet geldi. Çevrimdışı moduyla beraber, artık Youtube çevrimdışı özelliği ile internet olmadan da izlenecek.

Şimdilik Yalnızca Android’de

Şu an için yalnızca Youtube Android uygulamasında kullanımı mümkün olacak çevrimdışı modunda, istenilen videoyu, yüksek kalitede telefonumuza indirmek mümkün olacak. İnternet kotaları düşünüldüğünde, sıkıntılı bir durum yaratan Youtube videolarına, Youtube Go ile çözüm sunuluyor. Play Store’dan ücretsiz olarak telefona yüklenebilen Youtube Go ile videoları telefonunuza indirebilir, istediğiniz zaman tekrar izleyebilirsiniz. 8.10 mb büyüklüğünde olan Youtube Go uygulaması sayesinde, veri tasarrufu da sağlanabilecek. Youtube çevrimdışı video izleme özelliğini sunarken,  seçtiğiniz videoyu indirmek için tek yapmanız gereken, videonun altında yer alan indir butonuna tıklamak. Videoyu istediğiniz boyutta ve çözünürlükte telefonunuza indirmekte mümkün olacak. İndirme seçeneği temel, standart ve yüksek kalite olmak üzere 3 seçenek halinde sunulacak. Ayrıca indirdiğiniz videoları farklı telefonlara da bluetooth ile iletebileceksiniz. Uygulamanın diğer bir özelliği de, video indirilirken ne kadar saklama alanının kaldığını ve videonun ne kadar büyüklükte olduğunu gösterecek olması. Ayrıca uygulama indirim süresinin ne kadar olacağı da önceden gösterecek.

Youtube Çevrimdışı Özelliği Yaygınlaşacak

Youtube Go kullanıcılarından gelen ilk yorum ise, eleştiri niteliğinde. Youtube Go uygulaması indirilirken, telefon numarasının istenmesi ve telefona gelen mesajla yükleme işleminin tamamlanabilmesi en büyük şikayet konusu. Bu nedenle uygulamanın çoğu kişi tarafından sırf bu nedenle kullanılmayacağı söyleniyor. Youtube’un çevrimdışı video izleme özelliği şu an test aşamasında ve sadece Irak, Lübnan Ve Hindistan’da kullanılıyor. Çok kısa sürede hızla yaygınlaşması beklenen uygulamanın iPad ve iPhone kullanıcılarına da sunulacağı söyleniyor. İnternet bağlantısının yavaş olduğu yerler ve depolama alanı kısıtlı telefonlar için çok kullanışlı olacağı düşünülen uygulama Türkiye’de dahil olmak üzere yaklaşık 130 ülkede aktif olacak. Uygulamayı hemen denemek isteyenler için APK Mirror sitesinde yayınlanan Youtube Go uygulaması indirilerek, telefona yüklenebilir.

 

“Youtube Çevrimdışı İndirme ve İzlenmeye İzin Veriyor” üzerine 1 yorum

  1. Cahit dedi ki:

    Umarım bir an önce App Store içinde çıkarda kullanmaya başlayabiliriz. Çevrimdışı indirme özelliği epey bir ses getirecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir