Reklam Alanı
Reklam Alanı
zeytin çekirdeği maskesi
Kadın 194 1

Zeytin Çekirdeği Maskesi

Bakımlı ve güzel olmak her insanın içinden gelen bir arzudur. Bakımlı olmak Sanıldığı kadar zor bir iş değildir. Evde kendi imkanlarınızla hazırlayacağınız maskeler bulunmaktadır. Bunların başında zeytin çekirdeği maskesi akla gelir. Kimimiz iş yoğunluğu, kimimiz okul yoğunluğu sebebiyle güzellik merkezlerine gitmeye fırsat bulamayız. Bu durumlarda çok kısa zamanlarımızı ayırarak evde maske hazırlayıp uygulamak çok mantıklı olacaktır. Zeytin çekirdeği maskesi tüm cilt tipleri için uygulanabilir özelliktedir. Zeytin hem bitkisi hem yağı hem de çekirdeği çok kıymetli olan bir nimettir. Çekirdeği ile hazırlanacak maske cilt hücrelerinin yeniler. Gözeneklerin açılmasına ve temizlenmesine yardımcı olur. Cilde güzel bir parlaklık vererek cildin pürüzsüz olmasına yardımcı olur.

Zeytin Çekirdeği Maskesi Yapımı

Gerekli malzemeler ilk olarak yirmi beş adet zeytindir. Bu zeytinlerin sadece çekirdeğini zeytin çekirdeği maskesi yaparken kullanacağız. Zeytin çekirdeğini güçlü bir rondo yardımıyla püfe halime getiriyoruz. Daha sonra püre haline gelen zeytin çekirdeğini yüzümüze uyguluyoruz. Göz çevremiz ve dudak bölgemiz hariç her yere uyguladığımız maske il yüzümüze üç dakika kadar masaj yapıyoruz. Yirmi beş dakika ile yarım saat arasında bir süre cildimizde bekletiyoruz. Beklediğimiz maske yüzümüzde biraz kuruyor. Daha sonra soğuk su ile yüzümüzü yıkıyoruz. Eğer soğuk su ile yıkamak zor gelirde ılık suyla yıkadıktan hemen sonra buz uygulaması yapabiliriz. En son olarak da sert olmayan bir havlu yardımıyla yüzümüzü nazikçe kuruluyoruz. Bu tarifi her cilt tipindeki insanlar uygulayabilir. Haftada üç dört gün uygulamada bulunabiliriz.

zeytin çekirdeği maskesi

Zeytin Çekirdeğinin Faydaları

Zeytinin bir çok faydası bilinmektedir. Diyetisyenler artık diyet listelerine sayılı zeytin yazmak yerine sınırsız tüketim hakkı vermektedir. Güzelliğimiz için kullandığımız zeytin çekirdeği maskesi de zeytinin bizdeki faydasını gözler önüne sermektedir. Zeytinin içerdiği yoğun lif kaynağı çekirdeğine yansımaktadır. Böyle cildi güzelleştirir ve parlaklık verir. Aynı zamanda e vitamini içeren zeytin, ciltteki yara ve izlerin onarımında görev yapmaktadır. Antioksidan olarak hücreleri koruyan zeytinin çekirdeği de maske haline gelince ciltteki ölü deriyi temizler ve cildin daha temiz ve doğal olarak parlak durmasına yardımcı olur.

İlginizi Çekebilir:  Greyfurt Maskesi Yapılışı Ve Yararları

“Zeytin Çekirdeği Maskesi” üzerine 1 yorum

  1. Şaziye yıldız dedi ki:

    Zeytin çekirdeği maskesi ile ayda bir kere cilt bakımı yapıyorum yıllardır mükemmel etki gösteriyor hem ücretsiz hem çok sağlıklı kesinlikle tavsiye ederim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir