Reklam Alanı
Reklam Alanı
zeytinyağı maskesi
Kadın 116 0

Zeytinyağı Maskesi

Zeytinyağı hem saç için hem de cilt için oldukça faydalı bir bileşendir. Genellikle saç bakımında zeytinyağı maskesi kullanılmaktadır. Çünkü bu yağ, birleşenleri sayesinde saçı doğal olarak nemlendirmek kalmaz aynı zamanda saça doğal bir parlaklık verir. Saç kırılmalarını önemli ölçüde azaltır. Her çeşit saç için kullanılabilir. Saç uçlarının kırılmasını da engeller ve tarama esnasında saçın daha kolay açılmasına yardımcı olur. Saçlara derinlemesine bakım yapar ve onarır. Yıpranmış saçların sağlıklı saçlara dönmesinde etkilidir. Saç derisini besleyerek oluşabilecek kepekleri engeller. Saçlara doğal bir yumuşaklık verirken saçın gereksinimi olan besinleri de karşılar. İçerdiği vitamin ve minareler saçları besler ve dökülme oranını azaltır.

Zeytinyağı Maskesi Nasıl Uygulanmalıdır?

Saçların uzunluğuna ve yapısına bağlı olarak zeytinyağı maskesi uygulama rutini de farklılık arz eder. İki veya üç yemek kaşığı zeytin yağı cezbede hafif ısıtıldıktan sonra saç diplerine masaj yaparak uygulanmalıdır. Daha sonra başa streç film geçirilerek bir saat kadar beklenir. Bir saatin sonunda saçlar şampuanlanarak durulanır. Biraz zeytinyağı, bal, eczaneden alınan e vitamini kapsülü ve saç bonesi kullanılarak hazırlanan maskede önemli olan kullanılacak zeytinyağının kaliteli ve sızma yağ olmasıdır. Diğer yağlara göre biraz pahalı gözükse de sızma zeytin yağını kullanacağımız bir iki kaşık için aradaki farka değdiğini göreceksiniz. Bu maskeyi biraz daha etkili hale getirmek için kurutulmuş biberiye karışımın içine eklenebilir. Kurutulmuş lavanta eklemek de maskenin kokusunu güzelleştirecek ve saçlarda güzel bir koku bırakacaktır.

zeytinyağı maskesi

Zeytinyağı ve Hindistan Cevizi Yağı İle Saç Maskesi

Aktar ve kozmetik mağazalarında satılan katı Hindistan cevizi yağı zeytinyağı maskesi içine eklenerek bir kasede karıştırılır. İki yemek kaşığı Hindistan cevizi yağı ve bir yemek kaşığı saf sızma zeytin yağı bu karışımın katılığı için gerekli ölçülerdir. Hindistan cevizi yağı içindeki asit sayesinde saç tellerine, diğer yağ çeşitlerine oranla daha hızlı etki eder. Bu saç mesleki kepek, saç kaşıntısı ve deri kuruması şikayetlerinin ortadan kalkmasında da etkili olacaktır. Kullanılacak miktar saç uzunluğu ve sıklığına göre değişiklik gösterir. Saça makyaj yaparak saç diplerinden uçlarına kadar maske uygulanır, daha sonra geniş dişli bir tarak yardımıyla saç taranır. Bir gece bekletmek için saç bonesine sarılan saçlar ılık suyla durulanır. Daha sonra ağır olmayan bir şampuan ve saç kremiyle saç bakımı tamamlanır.

İlginizi Çekebilir: Cilt Bakımında Zeytin Çekirdeği Maskesi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir