Reklam Alanı
Reklam Alanı
Mathieu Valbuena kariyeri
Spor 602 3

Mathieu Valbuena Kariyeri

Ünlü Fransız futbolcu Mathieu Valbuena kariyeri çocuk yaşta başladı. İlk olarak 6 yaşındayken ES Blanquefort takımında yeşil sahalara adımını atan oyuncu burada 3 yıl boyunca futbol oynadı. Bu kadar erkan yaşta başlamasına rağmen istikrarlı bir şekilde hiç ara vermeden futbol hayatını sürdürmeyi başardı.

Mathieu Valbuena Çocukluğu

Mathieu Valbuena Çocukluğu

Daha sonra Bordeaux’ın genç takımına transfer oldu. 1993 yılında geldiği bu takımda 2003 yılına kadar futbol oynadı. 2004 senesinde Libourne takımına transfer oldu ve böyle profesyonel kariyerine ilk önemli adımını atmış oldu. Burada orta sağa mevkiinde oynamasına rağmen hücum konusundaki yeteneği ile dikkat çekti. Oynadığı 55 maç boyunca 10 gol atan başarılı oyuncu birçok kulübün ilgisini çekmeye başlamıştı.

Mathieu Valbuena Kariyeri – Marsilya Macerası

Mathieu Valbuena kariyeri için milat sayılabilecek bir karara imza atarak; 2006 yılında gerçekleşen transferden sonra Marsilya macerasına başlamış oldu. Yetenekli futbolcu burada 2014 yılına kadar futbol oynadı ve elde ettiği başarılarla adından çok fazla söz ettirdi. Marsilya’nın başarılı olmasının sebebi Mathieu Valbuena’nın en popüler olduğu ve yıldızlaştığı takım olmasıdır. Burada kaldığı 8 yıl boyunca 330 maçta boy gösterdi. Marsilya Kariyeri boyunca 38 gol atıp 59 asist yapan futbolcu birçok takımın izlediği bir oyuncuydu.

valbuena marsilya

2014 yılında Dinamo Moskova takımına transferi gerçekleşti. 800 bin Euro ile geldiği Marsilya’dan 7 milyon Euro’ya gerçekleşen transfer, ünlü futbolcunun yıllar içerisinde kendisine kattığı değeri gösteriyor. Burada da bir yıl oynadıktan sonra tekrar Fransa’ya geri döndü. Olympique Lyonnais’e transfer oldu. Burada çıktığı maçlarda gösterdiği performanslar ile, attığı goller ve yaptığı asistler ile tekrar dünyanın ilgisini çeken bir oyuncu olmayı başarmıştı.

Fenerbahçe Transferi

2017 yılının temmuz ayında Türkiye’ye transferi ile birlikte artık Fenerbahçe’nin bir oyuncusu olan Mathieu Valbuena kariyeri ve başarı arayışına hız kesmeden devam ediyor. Oynadığı spor kulüplerinin dışında özellikle bir dönem Fransız milli takımının vazgeçilmez bir oyuncusu olmayı da başarmıştı.

valbuena fenerbahçe

Milli takımda toplamda 51 maça çıktı ve bu maçlar boyunca yaptığı 20 asistin yanına 8 gol de eklemeyi bildi. 6 yaşında başladığı kariyerinde onlarca gol ve yüzlerce asist yapan ünlü orta saha oyuncusu kariyerine Fenerbahçe’de devam etmekte.

Benzer Spor İçerikleri İçin Tıklayın

“Mathieu Valbuena Kariyeri” üzerine 3 yorum

  1. özcan canoğlu dedi ki:

    mathieu valbuena kariyeri boyunca iyi takımlarda oynadı zaten

  2. Kubilay Can dedi ki:

    bu adama yazık ediyoruz. Aksam 70 dakika da oyuna almak nedir arkadaş ya. Elinde böyle oyuncu varken en başa onu yazarsın çevresini diğer oyuncular ile doldurursun.

  3. nihal atsız dedi ki:

    @kubilay can ben ilk defa aykut kocamana hak veriyorum. Çünkü Valbuena ayagında çok top tutuyor ve takımın hızlı atak şansını öldürüyor. Ayrıca tuttuğu topların yarısını kaybediyor. Dİkkatli izlerseniz dediğimi anlarsınız. ilk 11 çıktığı tüm maçlarda puan kaybı yaşamışız. Bence adam 70 ten sonra eğer öndeysek çok iş yapar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir